Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 27-04-2021 19:45   Güncelleme : 27-04-2021 23:48

VALİ TUTULMAZ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Zonguldak Vali’si Mustafa Tutulmaz, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir İlkbahar Öyküsü” II. Gençler Arası Öykü yarışmasında derece alan öğrencileri ödüllendirdi.

VALİ TUTULMAZ, TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÖĞRENCİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Zonguldak Vali’si Mustafa Tutulmaz, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bir İlkbahar Öyküsü” II. Gençler Arası Öykü yarışmasında İbrahim- Süheyla İzmirli Fen Lisesi öğrencisi Muhammet Furkan Davulcu’yu Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında “Suyun Değeri” temalı yarışmada Alaplı Kasımlı Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Cemre Su Çilingir’i ;

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde Çanakkale Savaşları’nın 106’ncı Yıl Dönümü Anma Törenleri kapsamında düzenlenen kompozisyon yarışmasında Kasımlı Ortaokulu öğrencisi Medine Gül Çelikgöz’ü,yarışmalar sürecinde öğrencilerine rehberlik eden öğretmen ve okul yöneticilerini kabul ederek farkındalık oluşturan Türkiye dereceli öğrencilere ödüller vererek tebrik etti, başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, “İlimizden son bir ay da üç öğrencimiz ulusal düzeyde yapılan yarışmalarda Türkiye 1. si olarak ve ilimizi başarılı şekilde temsil ederek gururlandırdılar.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN, “Eğitim öğretimin tüm süreçlerinde eğitim camiamıza destek olarak alanında farkındalık oluşturan ,başarılı çalışmalar yapan ilimiz ve ülkemiz için örnek çalışmalara imza atan öğretmen ,öğrenci ve eğitim yöneticilerimizin Sayın Valimiz Mustafa Tutulmaz tarafından ödüllendirilmesi  bizleri motive etmektedir.” diyerek eğitim öğretimde sağladıkları bu anlamlı destek için Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’a teşekkür etti. Zonguldak’ta bulunan öğrencilerin oluşturduğunu başarı hikayelerinin ,Zonguldak’ı ve ülkenin diğer öğrencilerine örnek oluşturduğu ,geleceğe dair umutlarının yeşermesine ve bu bilinçle yetişecek gençlerin ülkenin aydınlık geleceğinde söz sahibi olacaklarına dair inancı pekiştirdiğini belirterek öğrencilerin,başarılarına katkı sağlayan öğretmen, okul yöneticileri ve velilere teşekkür ederek başarılar diledi.