Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 21-03-2021 13:06   Güncelleme : 21-03-2021 19:51

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ’IN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz,Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

VALİ MUSTAFA TUTULMAZ’IN YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz,Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Vali Tutulmaz ‘ın yayımladığı mesaj şöyle;

“Yaşlılarımız, yaşam konusundaki bilgi ve birikimleri, yaşanmış tecrübeleri ile bir toplumu bütünleştiren, zenginleştiren en önemli değerimizdir. Önemsediğimiz bu değerler bizlere her zaman öncülük ve rehberlik eder, yol gösterirler. 

Toplumların yaşlılarına verdiği değer, onlara bakış açıları, yaklaşımları işte bu yüzden çok önemlidir. 

Sevgi, saygı, hoşgörü sadece yaşanarak ve yaşatılarak anlam kazanan en temel duygular olup, yaşlılarımıza saygı duymak, değer vermek, vefalı olmak, onları anlamak, her zaman sahip çıkmak birey olarak sorumluluklarımızın başında gelmektedir. 

Yaşlılarımız, toplumun değer vermesi gereken en değerli hazinesi ve geçmişimizin hafızalarıdır. Onlara çok iyi davranmalı, yaşama ilişkin bilgi birikim vedeneyimlerinden istifade etmeli, nasihatlerinden bir şeyler almalı, ihtiyaç ve beklentilerine titizlikle yaklaşmalıyız.

Unutmayalım ki toplumların önem verdiği değerler kuşaklar ile birbirlerine geçer ve aktarılır. Yaşlılarımızın birikim, deneyim ve tecrübelerini genç kuşaklara aktarması bazı değerlerimizin kaybolmamasında önemli bir yer tutar. 

Büyüklerimizin sorunlarına toplum olarak duyarlı olmamız, onların mutlu, huzurlu bir yaşam sürmesi için önemlidir.  Yaşlılarımızın toplumsal hayatımıza ve yaşantımıza aktif olarak katılmalarını, kimseye ihtiyaç duymadan yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak devletimizle birlikte hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur. 

Yaşlılarımıza göstereceğimiz sevgi, saygı, anlayış, hoşgörü, toplumu oluşturan tüm bireylerin geleceğe ve yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer büyüklerimizin, “Yaşlılar Haftası”nı kutluyor; sağlıklı,huzurlu, mutlu, uzun ömürler diliyorum.