Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 12-10-2021 15:04   Güncelleme : 12-10-2021 17:47

VAKA SAYILARI KORKUTUYOR: "MASKEYİ UNUTTUK..."

Zonguldak'ta vaka artışı yeniden tırmanışa geçti. Günlük vaka sayıları 500'e yaklaştı... Koronavirüsü ağır geçiren vatandaşlar, herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini söyledi, sürecin zorluğunu anlattı...

VAKA SAYILARI KORKUTUYOR:

Geçtiğimiz dönemlerde adı sık sık büyükşehirlerin yanında anılan Zonguldak'ta, vaka sayıları yeniden tırmanışa geçti. Zonguldak'ta, kent genelinde günlük vaka sayısı 500'e yaklaştı.Yetkililer sık sık uyarılarını yineledi ancak; halk, kuralları çoğu zaman göz ardı etti. Kanal B, Zonguldaklı vatandaşlara mikrofon uzattı. Koronavirüs sürecini ağır geçiren bir vatandaş, herkesi duyarlı olmaya davet ederek; "Biz maskeyi Zonguldak olarak unuttuk. Hala çevremizde aşı olmayan insanlarda var. Benim şu anda insanlara söyleyebileceğim tek şey aşı olmaları ve maske takmaları. Sadece otobüs ve kapalı alanlarda maske takılıyor, caddede de belli oluyor, kimse maske takmıyor. Biz ailecek kovid geçirdik. Çok ağır atlattık, bunun bilincindeyiz bu yüzden. Biz maskemizi takıyoruz, herkesi de maske takmaya davet ediyoruz. " dedi.

Zonguldak halkı, hala aşı olmayan kişilere de seslenerek; "Vaka sayılarının artmasında en büyük nedenin başında aşı geliyor. Sağlık Bakanı uyarıyor, Zonguldak Valisi de dürekli uyarılarda bulunuyor. Aşı olmayanlar malesef yoğun bakımlarda kalıyor. Ben üçüncü dozumu oldum. Dördüncüsü de olacağım. Aşı olmayanlara sesleniyorum, lütfen aşınızı olunuz. Herkes aşılarını olmalı. Ben oldum, rahat geziyorum. Bu zamana kadar kovid geçirmedim. İnsanlarımız aşıdan kaçıyor, kaçmasınlar. Biraz daha duyarlı olursa daha güzel olacak. Karantinadaki insanların dışarıda olduğunu görüyoruz. Ben karantinadayım diyor. Duyarlılık bekliyoruz." ifadelerini kullandı.