Türkiye Geneli
Giriş Tarihi : 17-05-2021 12:38   Güncelleme : 17-05-2021 23:25

UZMAN ONBAŞI YASİN ÖZDAMAR ŞEHİT OLDU

Pençe-Şimşek harekat bölgesinde şehit olan Uzman Onbaşı Yasin Özdamar, Isparta’da düzenlenen törenle, sonsuzluğa uğurlandı.

UZMAN ONBAŞI YASİN ÖZDAMAR ŞEHİT OLDU

Türkiye; bir kahramanını daha vatan topraklarına emanet etti... Pençe-Şimşek harekat bölgesinde şehit olan Uzman Onbaşı Yasin Özdamar, Isparta’da düzenlenen törenle, sonsuzluğa uğurlandı... Şehidin kanı ise yerde kalmadı.


Pençe-Şimşek harekat bölgesinde teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Yasin Özdamar'ın naaşı sabaha karşı Şırnak’tan askeri uçakla Süleyman Demirel Havalimanı’na getirildi.

Burada Vali Ömer Seymenoğlu ve askeri yetkililer tarafından karşılanan şehidin cenazesi baba ocağına götürülerek, helallik alındı. Şehidin annesi Keziban ve baba Sadettin Özdamar ile amcası Murat Özdamar, tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Şehidin naaşı daha sonra cenaze töreni için köy meydanına götürüldü. Bu sırada ayakta durmakta güçlük çeken baba Sadettin Özdamar, görevlilerin yardımıyla yürüyebildi.

Şehit Uzman Onbaşı Yasin Özdamar için köy meydanında cenaze töreni düzenlendi.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra siyasi parti temsilcileri askeri ve mülki erkan katıldı.

Şehit Özdamar’ın cenazesi öğle namazının ardından cenaze namazı sonrası tören mangasındaki silah arkadaşları tarafından cenaze aracına taşındı.

Bekar ve bir kardeşi olan Yasin Özdamar’ın cenazesi Çaltı köyü mezarlığında toprağa verildi...

Şehit Yasin Özdamar'ın kanı yerde kalmadı. Kahraman askerimizi şehit eden 2 terörist bölgeden kaçamadan öldürüldü. Ardından Metina'da 3 terörist daha Hava Kuvvetleri'miz tarafından etkisiz hale getirildi.