Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-01-2022 11:12   Güncelleme : 11-01-2022 16:04

"ÜYELERİMİZE GÜBRE,UN VE ŞEKERİ UCUZA VERİYORUZ"

Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Zonguldak İl Başkanlığı’nın Zonguldak Öğretmenevi'nde toplantı düzenledi.

Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Zonguldak İl Başkanlığı’nın Zonguldak Öğretmenevi'nde toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıya, Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, Federasyon Genel Merkez Genel Saymanı ve Zonguldak İl Başkanı Sinan Gürbüz, Baş danışman Gökhan Ceylan, Genel  Merkez Disiplin kurulu başkanı ve Kastamonu İl Başkanı Ahmet Tekçe, Batı Karadeniz Bölge Koordinatörü,Düzce İl Başkanı Aykut Keleş ve Zonguldak Federasyon ilçe belde mahalle ve köy temsilcileri katıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başladı. Ardından İl Başkanı Sinan Gürbüz açılış konuşmasını yaptı.

Yaptığı konuşmada Zonguldak için yapılan hizmetlerden bahseden Sinan Gürbüz, üyelerine fabrika çıkış fiyatından şeker, un ve hayvan yemi dağıttıklarını gerek arıcı gerek tarımcı gerekse hayvancılık ile uğraşan üyelere sürekli hizmet verildiğini anlatarak, sözlerini üyelere teşekkür ederek sonlandırdı.

Federasyon Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu'da konuşmasında, üyelerine piyasa değeri 450-500 TL arası olan unu 245 TL'den dağıttıklarını ve dağıtmaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi;

“Türkiye geneli arıcı, hayvancı ve tarımcı üyelerimizin bütün dertlerini dert edindik. Ülkemizin her ilini, her ilçesini karış karış gezerek üyelerimizin sorunlarını yerinde tespit edip hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduk. 126 yaylayı konar göçer hayvancılarımıza açtırdık ve üretimin artmasına katkıda bulunduk. Türkiye geneli arıcı üyelerimizin balına piyasadan çok daha üstte taban fiyatı açıklayarak peşin paraya mahsullerini satın aldık ve bu anlamda ülkemizde ilki başardık. Çiftçilerimiz  pandemi zamanında bizim talebimiz ile yayınlanan tarımsal kararnameler sayesinde kapanma döneminde sorunsuz bir şekilde üretimlerine devam etti.”

“TAHAP ÜYESİ OLMAK AYRICALIK VE AVANTAJDIR”

Sözlerine un, gübre yağ, şeker ve gıda paketi fiyatlarını açıklayarak sonlandıran Genel Başkan;

“Türkiye geneli üyelerimize, piyasa değeri 450-500 TL arası olan unu 245 TL'den dağıttık ve dağıtmaya devam edeceğiz, piyasa değeri 500tl olan 50 kglik  toz şekeri üyelerimize 260 TL den vereceğiz, piyasa değeri 800 TL olan gübreyi üyelerimize 420 TL'ye ve yağ fiyatını ise piyasanın yarı fiyatından bile daha aşağı olacak şekilde üyelerimize vereceğiz. Bizim üyemizin ne ihtiyacı varsa biz en kalitesini ve imkansız denilen fiyatlardan verdik vermeye de devam edeceğiz, Tahap üyesi olmak ayrıcalık ve avantajdır “dedi.