Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-12-2021 12:29   Güncelleme : 30-12-2021 15:20

UÇAR, MEMUR-SEN’DE AÇIKLADI: AÇILIŞ İÇİN ZONGULDAK’A GELİYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Memur-Sen Zonguldak İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

UÇAR, MEMUR-SEN’DE AÇIKLADI: AÇILIŞ İÇİN ZONGULDAK’A GELİYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, Memur-Sen Zonguldak İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Ziyarette Memur-Sen İl Başkanı Kamuran Aşkar ve sendika üyeleri hazır bulundu. Selamlaşma be günün anısına fotoğraf çektirilmesinin ardından Memur Sen İl Başkanı açılış konuşmasını yaptı. Aşkar; “Öncelikle biz olaylara iki açıdan bakıyoruz. Birisi Zonguldak’ın yerel sorunları ve Türkiye’nin genel sorunları. Yerelde Mithatpaşa Tünelleri’nin açılışı, Sahil Projesi ve Lavuar Alanı Projeleri’nin gidişatı hakkında konuşacağız. Türkiye geneline baktığımızda da ekonomi ve ücretler noktasında birkaç husustan bahsetmek istiyorum. Ciddi kayıpların olduğu bir dönemi yaşadık. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik ama ekonomi olmadan da olmuyor.” dedi. 

AÇILIŞ İÇİN ZONGULDAK’A GELECEK

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da sorulara yanıt verdi. Yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında da konuşan Uçar, gelecek ay Mithatpaşa Tünelleri’nin açılışı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’nın kente gelmesinin beklendiğini söyledi. Uçar; “Bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ederim. Pandemi sürecinden dolayı Sivil Toplum Örgütleri ile bir araya gelemedik. Memur Sen bizim ailemiz. Hem genelde hem yerelde bazı sorunları dile getirdi başkanımız. İşçilerimizin alın terini karşılamak, hakkını vermek ve onları dinlemek İÇİN sayın bakanımız Zonguldak’a geldi. İlgili çalışmalar yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız çalışanları enflasyona ezdirmemek için çalışmalar yapılıyor. Son olarak asgari ücrete yapılan zammı da biliyorsunuz. Emekçiler de emekliler de rahat edecek inşallah. Ekonomi üzerindeki spekülatif hareketleri biliyorsunuz. 2021 yılı çok zorlu bir dönemdi. Depremlerle, yangınlarla mücadele ettik. Temenni ediyorum 2022 yılı daha güzel geçsin ve geçmiş süreçlerle imtihan edilmeyelim. Yerel anlamda zaten zaman zaman bir araya geliyoruz. Mithatpaşa Tünelleri ve kavşak düzenlemesi çok ciddi bir proje. Şehrinizin trafik sıkıntısını yüzde 40 rahatlatacak bir proje. Bitti çok şükür. Gelecek ay Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın katılımıyla açılacak inşallah. Lavuar Alanı ile ilgili ihale süreci bitti. Acılıktaki iş merkezi ile ilgili de bir çalışma var, devam ediyor. 2020 ve 2021 yıllarında yaşadığımız sorunlara bağlı olarak bir takım gecikmeler yaşanmış olabilir ama biz bu olumsuzluklardan en az etkilenen şehirlerdeniz.” ifadelerine yer verdi. 
Haber:Duygu ELMA ÖZFİDAN