Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 31-05-2021 19:51   Güncelleme : 01-06-2021 00:11

TUTUKLANMA TALEBİYLE 6 KİŞİ MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na  (FETÖ/PDY)yönelik yapılan ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 13 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Firari olan 1 kişinin arama çalışmaları ise sürerken 6 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Diğer şüpheliler ise savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

TUTUKLANMA TALEBİYLE 6 KİŞİ MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na  (FETÖ/PDY)yönelik yapılan ikinci dalga operasyonunda gözaltına alınan 13 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Firari olan 1 kişinin arama çalışmaları ise sürerken 6 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Diğer şüpheliler ise savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.


Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında bütün FETÖ/PDY'ye yönelik ikinci dalga operasyonu yapılmıştı.
Yapılan operasyonda aralarında iş insanı, köşe yazarı, ihraç kamu görevlileri, esnaf ve lisansları iptal edilen özel eğitim kurumu çalışanlarının bulunduğu 13 kişi; Kars, İstanbul ve Zonguldak'ta yapılan eş zamanlı operasyonlar sonucu yakalandı.Fetö zanlılarından biri, sabah saatlerinde Kars Adliyesi'ne sevk edildi.
12 kişi ise, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ve sağlık kontrolünden geçirilmelerinin ardından geniş güvenlik önlemleri altında Zonguldak Adliyesi'ne sevk edildi.Ardından Adliyede savcıya ifade veren Mümin S., Burak K., Abdullah K., Hatice Y., Özlem K., Mevhibe B., tutuklamaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Diğer şüpheliler ise savcılık ifadelerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
Firari olan 1 kişiyi ise arama çalışmaları devam ediyor.