Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 09-04-2021 10:43   Güncelleme : 09-04-2021 18:27

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN EN KÖKLÜ VE TEMEL KURUMLARINDAN BİRİ”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN EN KÖKLÜ VE TEMEL KURUMLARINDAN BİRİ”

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Polis Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.Vali Tutulmaz,yayınladığı mesajda, Türk Polis Teşkilatı’nın, ülkenin emniyet ve asayişinin sağlanması, kamu düzeninin tesisi, temel hak ve özgürlüklerin korunması, toplumun barış, huzur ve güven içerisinde yaşamasının temin edilmesi, yasaların titizlikle uygulanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması gibi görevlerini Anayasa ve yasalara bağlılıkla yerine getirmekte olduğunu dile getirdi. Ardından Polis Teşkilatı’nın bu görevlerini yaparken canlarını bir an bile düşünmeden ortaya koyduklarını ifade eden Vali Tutulmaz;  mesajında şu sözlere verdi;

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin en köklü ve temel kurumlarından birisi ve Devletimizin idari yapısında önemli bir yeri olan Türk Polis Teşkilatı Aziz milletimizin huzuru, can ve mal güvenliğinin temini için üstün bir görev anlayışıyla fedakârca görev yapmaktadır.

Türk Polis Teşkilatımız; ülkemizde emniyet ve asayişin sağlanması, Kamu düzeninin tesisi, temel hak ve özgürlüklerin korunması, toplumun barış, huzur ve güven içerisinde yaşamasının temin edilmesi, yasaların titizlikle uygulanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması gibi görevlerini Anayasa ve yasalarımıza bağlılıkla yerine getirmekte; bu görevlerini yaparken canlarını bir an bile düşünmeden ortaya koymaktadırlar.

Vatandaş odaklı Kamu hizmetini önceleyen anlayışla hareket ederek milletimizin büyük desteğini her zaman arkasında hisseden polis teşkilatımız, kurulduğu günden bu güne gece gündüz demeden, sorumluluk bilinciyle sürdürdüğü görev, çalışma ve uygulamaları ile Milletimizin takdirini, sevgisini ve güvenini kazanmış, kazanmaya da devam edecektir.

Devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kasteden terör örgütlerine karşı verilen mücadelelerde, 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinde ve diğer mücadele ve operasyonlarda sağladıkları büyük başarı, polis teşkilatımızın gücünü ispat etmiş, halkımıza güven vermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet teşkilatımızın 176. kuruluş yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyor, görevlerini yaparken şehit olan kahraman polislerimizi minnet ve rahmetle anıyor, kahraman gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu, mutlu, uzun ömürler temenni ediyor; halen görevde olan personelimize görevlerinde kolaylıklar ve başarılar diliyorum.”