Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 08-07-2021 14:52   Güncelleme : 08-07-2021 16:54

"TÜRKİYE BU DÜZENE MAHKUM DEĞİL"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Sekreteri Serpil Akçin, mevcut hükümetin yönetimine tepkiye yönelik bir açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak İl Sekreteri Serpil Akçin, mevcut hükümetin yönetimine tepkiye yönelik bir açıklama yaptı.Akçin açıklamasında elektriğe,doğalgaza,LPG’ye,öğrenci harçlarına yapılan zamlara isyan ederek,”Erken seçim istiyoruz.”dedi.Akçin’in açıklaması şöyle;"Ülke olarak derin bir ekonomik buhranın içinden geçiyoruz.Tam üç yıl önce 2018 yılını Temmuz ayında, üçüne tek adam rejiminin resmen yürürlüğe girmesiyle birlikte, yaşadığımız ekonomik krizin şiddeti arttı.Kriz vatandaşlarımızın canını daha çok yakar hale geldi.Şahsım hükümetinin,halkı covid-19 salgınıyla mücadelede yalnız bırakmasının ardından da bu kriz tam bir buhrana dönüştü.Geldiğimiz noktada milyonlarca emekçi, memur, çiftçi, emekli,esnaf,memur,esnaf, öğrenci buhranın ortasında yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlar işsizlikle, hayat pahalılığıyla,yoksullukla,borçlulukla ve maalesef açlıkla boğuşuşuyor.

ŞAHLANAN BİR AVUÇ İMTİYAZLI İNSAN OLACAK 

Halkımız bu sorunlarla boğuşurken, saraylarından ülkeyi yönetenler, milyonların sırtına yeni yükler bindiriyor.Erdoğan’ın şahsım hükümeti, Miting meydanlarında “Temmuz ayında ekonomi şahlanacak” demişti ama Temmuz ayıyla beraber zam yağmuru hızlandı. Anlaşılan o ki, şahlanan yine milyonlar değil, bir avuç imtiyazlı insan olacak.Çünkü Saray halkın gerçeklerine ve ihtiyaçlarına tamamen sırtını dönmüş durumda.

BOZUK DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

1 Temmuz itibariyle elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12,sanayi kuruluşlarında kullanılan doğalgaza yüzde 20,LPG’ye 60 kuruş, öğrenci harçlarına ise yüzde 10 zam yapıldı.Son zamlarla birlikte, sene başından beri elektriğe yüzde 22, doğalgaza yüzde 20 zam uygulanmış oldu. Ucube tek adam rejiminin yürürlüğe girdiği günden bugüne elektrik faturaları 8 kez,doğalgaz faruralarıda 13 kez zamlandı.İktidarın kurduğu bu bozuk düzen, Vatandaşa sadece açlık, işsizlik,ve zam getirdi.Biz bu bozuk düzeni değiştireceğiz.Demokratik hukuk devletine son verip yerine şahsım hükümetini koyanların kurduğu bu düzeni değiştireceğiz.

MAZOT,GÜBRE,ELEKTRİK PAHALANACAK 

Saray rejiminin, halkın sırtına yüklediği büyük yük ve ağır ekonomik yıkım, TÜİK’in artık makyaj tutmayan enflasyon verilerinde bile görülüyor. TÜİK’in açıkladığı Haziran 2021 verilerine göre yıllık tüketici enflasyonu yüzde 17,53 ile son 2 yolun zirvesine yükseldi.Üreticinin maliyetleri ise yıllık yüzde 42,89 artışla son 32 ayın zirvesinde.Türk lirasının döviz kurları karşısında sürekli değer kaybetmesi ise ithal girdiye mahkum edilmiş çiftçimizin, üreticimizin maliyetlerinin artacağının habercisi. Mazot pahalanacak,gübre pahalanacak,elektrik pahalanacak...

SARAY YİNE KURNAZLIK PEŞİNDE 

Saray rejimi bir Handan’da kurnazlık peşinde. Emeklilere, memurlara ve kamu işçilerine verilecek enflasyon farkları Ocak-Haziran verileriyle belirlenmesine rağmen zamlar Temmuz’da geldi.Hayat pahalılığı almış başını giderken,milyonlarca memurun ve emeklinin maaşlarına yapılacak enflasyon zammı sadece yüzde 8,45 osabında kalacak. Kamu işçilerinin alacağı zam, bu oran etrafında belirlenecek.

TÜRKİYE BU DÜZENE MAHKUM DEĞİL

Yurttaşlara “Porsiyon küçültün” diyen Saray, vatandaşın lokmasına dahi göz dikti.Hayat pahalılığıyla mücadelede iktidar tarafından yalnız bırakılan halk; ucube tek adam rejiminin yükünü artık kaldıramıyor.Şahsım düzeni devam ettiği sürece fakirleşmeye,yoksullaşmaya, geçim sıkıntısı yaşamaya devam edeceğiz.Ama Türkiye bu düzene mahkum değil.

KAYNAKLARI HALK YARARINA KULLANACAĞIZ

Bu kötü gidişi biz değiştireceğiz. Türkiye’nin bütün bu sorunlardan kurtulabilmesinin yolu iktidar değişikliğinde geçiyor. Hiç kimsenin şüphesi olmadın tek adam rejimine son verip halkın iktidarını kuracağız.Halkı zenginleştirecek olan,hayat pahalılığına son verecek olan Güçlendirilmiş Parlamenter Demokrasiyi kuracağız.

BİZ HAZIRIZ

Bizleri Meclis’e gönderdiğiniz fezlekeleriniz , tehditleriniz, zorbalıklarınız, korkutamaz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi, zerre kadar çekinmiyoruz.Bu ülkede hep birlikte mutlu ve müreffeh bir yaşam süreceğiz.Biz hazırız.Türkiye’yi yönetecek kadrolar hazır.Türkiye artık kendisini yeniden kuracak, yeni bir iktidar ve Güçlendirilmiş Parlamenter sistem için sabırsızlanıyor.Halkımızın bu sabırsızlığına karşılık vermek için, hiç vakit geçirmeden, hemen erken seçim istiyoruz."