Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-03-2021 10:30   Güncelleme : 12-03-2021 00:17

TÜRK BAYRAĞI ZONGULDAK'A ULAŞTI

“Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında ay yıldızlı Türk Bayrağı Karabük'ten Zonguldak'a geldi.

TÜRK BAYRAĞI ZONGULDAK'A ULAŞTI

“Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında ay yıldızlı Türk Bayrağı Çanakkale’ye ulaştırılmak üzere Karabük'ten Zonguldak'a geldi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü ve Şehitler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlik kapsamında Karabük'ten yola çıkan ay yıldızlı türk bayrağı, Zonguldak'a teslim edildi. Etkinlik kapsamında Çanakkale'ye ülkenin her köşesinden gelen askerleri, şehitleri, gazileri temsilen 81 ilden 81 bayrağın Bakanlık bünyesindeki kuruluşlarda kalan gençler aracılığıyla Çanakkale Şehitliği'nde buluşması planlanıyor. 81 ilden 81 gencin gerçekleştireceği etkinlik kapsamında 18 Mart günü saat 15.15’te 7 bölgeden gelen bayraklar teslim alınıp, 7 bayrak tarihi alan içerisindeki 7 yerde göndere çekilecek.Karabük'ten Zonguldak'a getirilen Türk Bayrağı için de Zonguldak Valiliği'nde devir teslim töreni düzenlendi.

KÖKTÜRK; "81 GENÇ 81 BAYRAK ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA BURADA TOPLANDIK"

Açılış konuşmasını, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veli Köktürk yaptı. Köktürk; "Gençlerimizde var olan ancak; her daim  işlenmesi gereken milli hasretleri istiklal, istikbal, byarak sevgisini ve tarih bilincini geliştirmesi amacıyla 'Çanakkale Geçilmez' dedirten, yurdun her köşesine gelen askerlerimizi, gazilerimizi temsilen 81 ilimizden 81 bayrağımızı gençlerimiz aracılığıyla Çanakkale Şehitliğimize getirilmesini kapsayan, bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Anadolu Gönül Yolu 81 genç 81 bayrak etkinliği kapsamında burada toplanmış bulunmaktayız." dedi.

Ardından Karabük'ü temsil eden Narkadın Özdemir, Zonguldak'ı temsil eden Deniz Arda Kaya'ya türk bayrağını teslim etti. Narkadın Özdemir; Onu temsil aldığım andan bu ana kadar gururla taşıdım. Sizlerinde  bu kutsal emaneti koruyup yücelteceğinize inanıyor,aldığım gibi öperek size teslim ediyorum." ifadesini kullandı. Deniz Arda Kaya da; "Sevgili kardeşim, rengini atalarımızın kanlarından almış bu şanlı bayrağı ulusumuzun bağımsızlık sembolü olduğunu biliyor ve onu teslim almaktan gurur duyuyorum. Bu andan itibaren teslim edeceğim ana kadar gururla taşıyacağıma, bu kutsal emaneti koruyup yücelteceğime ve benden sonraki kardeşime devredeceğime söz veriyorum." ifadelerine yer verdi.

VALİ TUTULMAZ; "ÇANAKKALE SAVAŞI YENİDEN VAR OLMANIN ÖNEMLİ AŞAMALARINDAN BİRİSİDİR"

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz da etkinliğin amacı hakkında konuşarak; "Türk tarihi, büyük kahramanlıklara sahne olmuş, Çanakkale Savaşı da bunlardan birisidir. Çanakkale Savaşı yeniden var olmanın önemli aşamalarından birisidir ülkemiz adına. Bakanlığımızın Anadolu Gönül Yolu 81 Genç 81 Bayrak projesi kapsamında bugün Karabük'ten gelen barağımızı teslim aldık. Bu bayrak 1 Mart'ta Artvin'den yola çıkmıştı, tüm karadeniz illerini geçerek bugün bizim ilimize teslim edildi. Biz de bu şanlı bayrağı 18 Mart'ta Çanakkale Şehitliğimize emanet edeceğiz." ifadesini kullandı. 

Haber:Duygu ELMA