Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 18-11-2021 14:43   Güncelleme : 18-11-2021 19:18

TTK 30 İŞÇİ ALACAK!

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) çeşitli meslek dallarından 30 yerüstü işçisi alacağı bildirildi.

TTK 30 İŞÇİ ALACAK!

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) çeşitli meslek dallarından 30 yerüstü işçisi alacağı bildirildi. Alımlar için 35 yaşından gün almamış olmak ve Zonguldak’ta ikamet etmek şartı aranıyor. Kurum, 11 Kaynak İşçisi, 13 Mekanizasyon ve Pres işçisi, 4 Talaşlı İmalat İşçisi, 1 Ağaç İşleri İşçisi ve 1 de Elektrik işçisi alacak.

Edinilen bilgilere göre, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, 2021 yılı Genel yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde, kurumun yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı İş kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere çeşitli meslek ve eğitim durumlarına mensup 30 işçi alacak.Zonguldak İş Kurumu aracılığı ile yapılacak eleman alımı, Zonguldak İş Kurumu tarafından 22 Kasım 2021 ila 26 Kasım 2021 tarihleri arasında 5 günlük ilana çıkılacak.Adayların ilanın yayınlandığı tarihten itibaren en fazla 34 yaşında olması ve 35 yaşından gün almamış olması gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI… HANGİ MESLEKLERDEN OLACAK?

TTK, bu kapsamda meslek liselerinin Kaynakçılık, Metal işleri bölümlerinden veya Metal Teknolojisi bölümünün Kaynakçılık dalı mezunu 11 Kaynak işçisi alacak. Bu işçiler kurumun yerüstü işyerlerinde 6320 Kaynakçılık sanatında çalıştırılacak.

TTK’nın alım yapacağı bir diğer branş ise Mekanizasyon ve Pres İşçisi olacak. Meslek liselerinin Makine, Tesviye veya Makine Teknolojisi bölümünün Endüstriyel Kalıpçılık, Kalıp, Makine Bakım Onarımcısı dalından, Metal Teknolojisi bölümünün Isıl İşlemciliği, Çelik Yapılandırma ve Metal doğrama dalından mezun olanlardan ise 13 kişi alınacak ve bu işçiler kurumun yerüstü işyerlerinde 6005 Mekanizasyon ve Pres İşçiliği sanatında çalıştırılacak.TTK Ayrıca 4 kişiyi de Talaşlı İmalat İşçisi olarak alacak. Bu kişiler, meslek liselerinin Tesviye, Torna-Tesviye, Bilgisayarlı Numerik Kontrol (CNC) Torna, Bilgisayarlı Makine İmalatçılığı ve Bilgisayar destekli Üretimbölümlerinden mezun olacak. Bu kişiler de kurumun yerüstü işyerlerinde 6310 Talaşlı İmalat Sanatında çalıştırılacak.Kurum, ilaveten 1 kişiyi Ağaç İşleri İşçisi ve 1 kişiyi de Elektrik işçisi olarak istihdam edecek.Ağaç işleri işçilerinin Meslek liselerinin Ağaç İşleri, Mobilya ve Dekorasyon, Ahşap Teknolojisi Alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarım alanı mezunlarından olacak ve 4120 Ağaç İşleri İşçiliği alanında, yerüstü işyerlerinde çalıştırılacak.Elektrik işçiliği için müracaat edeceklerin ise Meslek liselerinin Elektrik, Elektrik-Elektronik veya Elektrik-Elektronik teknolojisi alanının, Elektrik Tesisatları ve pano montörlüğü dalından mezun olacak.  Elektrik işçisi, kurumun yerüstü işyerlerinde 6210 Elektrik işçisi sanatında çalıştırılacak.

NOTER KURASIYLA… İKAMET ŞARTI

TTK’nın alacağı 30 işçinin noter kurasıyla alınacağı ve Zonguldak’ta ikamet şartının arandığı bildirildi.İkametlerin ilan döneminde  Zonguldak’a alınması halinde başvuruların geçersiz olduğu kaydedildi. Bu çerçevede, başvuru yapacak kişilerin ikametlerinin değişikliği yapması için son tarih olarak 19 Kasım 2021 tarihi, mesai bitimine kadar süre bulunuyor.