Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 29-04-2021 11:22   Güncelleme : 29-04-2021 16:47

TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI: 690 İŞÇİYE ZAM GELDİ

Zonguldak Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. Toplantı Salonu'nda yapılan imza törenine, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Belediye-İş Sendikası Başkanı Osman Karataş ve Komisyon üyeleri katıldı.

TOPLU SÖZLEŞME İMZALANDI: 690 İŞÇİYE ZAM GELDİ

Zonguldak Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı. Toplantı Salonu'nda yapılan imza törenine, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Belediye-İş Sendikası Başkanı Osman Karataş ve Komisyon üyeleri katıldı. 690 işçiyi kapsayan sözleşmede yüzde 10 ila yüzde 23 arasında zam yapıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye-İş Sendikası Başkanı Osman Karataş; "1 yıllık süreyi kapsayan ve 690 işçimizi ilgilendiren anlaşmanın bugün imza törenini yapıyoruz. Komisyon çalışmalarında ücret farklılıkları ile ilgili bir dizi görüşme sonucu yüzde 10 ile yüzde 23 arasında ücret değişikliği yaptık. Düzgün bir sözleşme yapmaya çalıştık. Tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı olsun." dedi. 

Belediye Başkanı Ömer Selim Alan da; "Hayırlı uğurlu olsun. Kısa bir sürede uzlaştılar, ilk kez böyle bir şey yapıyoruz. Zonguldak'ımızı güzelleştirmek için uğraşıyoruz.18 tane farklı yevmiye alan arkadaşımız vardı. Önce iç barışı sağlamaya çalıştık. Güzel bir çalışma olduğuna inanıyorum. Yüzde 23'e yakın en alt seviyedeki maaş alan arkadaşımız Zam aldı, diğerleri de yüzde 10'a yakın. Herkese teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi. 
Konuşmaların ardından sözleşme imzalandı.

Haber:Duygu ELMA