Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 29-06-2021 16:07   Güncelleme : 29-06-2021 19:00

TARIMA DAYALI OSB İHALESİ YAPILDI

Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi İhalesi yapıldı.

TARIMA DAYALI OSB İHALESİ YAPILDI

Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi İhalesi yapıldı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “İlimizde sektörel çeşitliliğin sağlanması, istihdamın arttırılmasına yönelik projelerimizden biri olan TDİ ( SERA ) OSB projemize 2016 yılında başladık. SERA OSB fizibilitesinin hazırlanması, kurulacağı alanın belirlenmesi, müteşebbis heyetin oluşturulması, yer tahsisinin yapılması, yatırım programına alınması ve ödenek tahsisi gibi zorlu süreçleri tamamlayarak, ihalesini yaptık.

Bilindiği üzere SERA Organize Sanayi Bölgemiz 2021 mali yılı yatırım programına alınarak ödenek tahsisi yapılmıştı. İhaleye ilişkin dosyamızı hazırlayarak, Tarım ve Orman Bakanlığımıza arz ettik. İhale sürecinin hızlandırılması için Mayıs ayı içerisinde İlimiz milletvekilleri Sayın Polat Türkmen, Sayın Ahmet Çolakoğlu ve Sayın Hamdi Uçar ile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ettik.

Ziyaretimiz sonrasında, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ihaleye biran önce çıkılması için ilgili birimlere talimat verdi.İhalemiz bugün 29 Haziran 2021 Salı günü Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nde yapıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığının kredi desteği ile Müteşebbis Heyet Başkanlığının sorumluluğu altında yapılacak olan Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi (56 hektar alan) alanına ait Altyapı ve Elektrik Dağıtım Şebekesi Yapım İşi, birim fiyat esası ve birim fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle,kapalı teklif usulü ile ihale edildi. İhale uhdesinde kalan firma ile yapılacak sözleşme sonrasında işin Temmuz ayı içerisinde başlamasını bekliyoruz. İhale sürecini titizlikle takip eden ve sonuçlandıran Tarım Reformu Genel Müdürümüz Kerim Üstün ve DaireBaşkanımız Deniz Oruç’a çok teşekkür ediyorum.

Projemiz tamamlandığında, Sera Organize Sanayi Bölgemizde her biri yaklaşık 25 dekar büyüklüğünde 15 adet Sera İşletmesi kurulacak ve yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlanacak. Sera Organize Sanayi Bölgemiz ile, İlimizde sektörelçeşitliliğin sağlanmasına, istihdama, üretime ve ihracata katkı vermiş olacağız.Dolayısıyla ülkemizin gelişmesine ve zenginleşmesine de katkı vermiş olacağız.

Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas ( SERA ) Organize Sanayi Bölgesi’ninkuruluş çalışmalarında her zaman yanımızda olan,İlimiz Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz’a, bürokratik süreçlerin aşılması ve hızlandırılmasına katkı veren, İlimiz Milletvekilleri Sayın Polat Türkmen, Sayın Ahmet Çolakoğlu ve Sayın Hamdi Uçar’a ve Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr.Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ediyorum. İhalemizin hayırlı olmasını diliyorum“ dedi.