Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-11-2021 15:31   Güncelleme : 10-11-2021 19:19

"SORUN ÇÖZMEK İÇİN GELİN ... ZONGULDAK ELİ BÖĞRÜNDE SİZDEN MÜJDELER BEKLİYOR!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in Zonguldak ziyareti sonrası açıklamada bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in Zonguldak ziyareti sonrası açıklamada bulundu. 

CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in Zonguldak'ta bulunduğu temasların ardından açıklamada bulundu. Uzun, Bakan Bilgin'in Türkiye Taşkömürü Kurumu'na işçi alımı ve maden şehitleri aileleri arasındaki tarih sınırlandırmasının kaldırılmasına yönelik yaptığı açıklamalar hakkında da konuştu. Öte yandan geçtiğimiz hafta Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun ziyaretini de eleştiren Uzun; "Sayın yetkililer lütfen bakmak için değil ,görmek için sorun çözmek için gelin.
Zonguldak eli böğründe sizden müjdeler bekliyor!" ifadesini kullandı. 
Uzun'un açıklaması şöyle: "Dün kentimizi ziyarete gelen ve incelemelerde bulunan Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ‘in açıklamaları haliyle heyecan yarattı. 
Aslında kendisine aktarılan sorunlar ve sorulan sorulara verdiği cevaplar hep muğlak ifadelerdi ,net bir vaatte bulunmadı .
TTK’ya işçi alımı ve asgari ücret ile ilgili yuvarlak cümleler kurdu. 

Ama maden şehidi çocuklarının istihdam edilmesi konusunda gerekli öneriyi meclise sunacağını söylemesi hepimizi sevindiren bir açıklama olmuştur.Geçtiğimiz yıllarda Cumhuriyet HalkPartisi olarak bu konuda çok mücadele vermiştik,Milletvekillerimiz defalarca mecliste dile getirmişlerdi ,partimizce hazırlanan yasa tasarısı iktidar mensupları tarafından reddedilmişti.Geçde olsa bu hatadan dönülmesi bizleri mutlu etmiştir. 

Sayın Bakan geldi sıkıntıları yerinde  gördü ,maden işçisinin gözlerine baktı ve gitti.Umudumuz döndükten sonra TTK’ya işçi alımı konusunda olumlu gelişmelerin yaşanmasıdır.

Geçtiğimiz hafta şehrimize  gelen Gençlik ve Spor Bakanı ziyareti sonrası hüsrana uğrayan Zonguldak ,umuyoruz aynı hüsrana uğramaz.Yıllardır stat müjdesi beleyen halkımız yine yıllardır olduğu gibi yer bakıyoruz açıklamasıyla avutulmaya çalışıldı.Sayın Gençlik ve Spor Bakanı’nın niye geldiği ise anlaşılamadı!! 

Sayın yetkililer lütfen bakmak için değil ,görmek için sorun çözmek için gelin.
Zonguldak eli böğründe sizden müjdeler bekliyor!"