Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 28-04-2022 12:59   Güncelleme : 28-04-2022 16:20

SOL PARTİ'DEN “ELEKTRİK, DOĞALGAZ VE GIDA ZAMLARI GERİ ALINSIN” ÇAĞRISI

Sol Parti Zonguldak örgütü tarafından vatandaşlara 1 Mayıs'a davet Bildirisi dağıtıldı.

SOL PARTİ'DEN “ELEKTRİK, DOĞALGAZ VE GIDA ZAMLARI GERİ ALINSIN” ÇAĞRISI

Sol Parti Zonguldak örgütü tarafından vatandaşlara 1 Mayıs'a davet Bildirisi dağıtıldı. Sol Parti Zonguldak Yönetim Kurulu üyesi İsmail Yıldız,konuyla ilgili "Elektrik, doğalgaz, mazot, gıda ürünlerine gelen bu zamlara hayır diyoruz. Bu zamlar geri alınmalıdır." diyerek tepki gösterdi ve zamların geri alınması çağrısında bulundu.

1 Mayıs'ta alanlarda olacaklarını belirten İsmail Yıldız sözlerine şekilde devam etti:

"1 Mayıs'ta sayılı günler kala Sol parti olarak bildirilerimizi dağıtıyoruz.1 Mayıs'ta saat 12'de istasyon alanında olacağız .Yoksulluğa, karanlığa, baskıya, zulme karşı birlikte direneceğiz haykıracağız Ülkemiz zor günlerden geçiyor. öfkenizi, umuda cesarete çevireceğiz. Özgür ve barış içinde yaşayan bir ülkeyi birlikte kurmak için alanlarda haykıracağız. Evet sandığı beklemeden daha güzel bir ülkede yaşamak için sokaklarda mücadele edeceğiz .1 Mayıs alanlarında olacağız.

Elktrik, doğalgaz, mazot, gıda ürünlerine gelen bu zamlaara Hayır diyoruz. Bu zamlar geri alınmalıdır. Mutfaklarda yangın var. Bu zamanlardan gerçekten insanların yüzü gülmüyor. Bu zamlar geri alınmalıdır. Çeşitli sermaye gruplarına bugün milyarlarca para aktarılıyor emekliye gelince Bayramı zehir ediyorlar. 100 liralık bir artışı bile yapamıyorlar.

Sermayeye bu kadar para aktarırken nu ülkede emek alın teri döken emekleri hiçe sayılıyor. Onun için biz bu zamlar geri alınıncaya kadar sokaklarda mücadeleye devam edeceğiz.1 Mayıs Birlik mücadele ve dayanışma gününü kutluyor daha özgür daha barış içerisinde insanların yüzünün güldüğü Türkiye'de yaşamak istiyoruz"

AdminAdmin