Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 27-09-2021 16:28   Güncelleme : 27-09-2021 21:26

SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI, KIRAN KIRANA MÜCADELE İLE SONA ERDİ

Gençlerin spora olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini ortaya çıkartmak için Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğince ‘Zonguldak 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası’ 20-26 Eylül tarihinde Vilayet Meydanı’nda basketbolseverler ile buluştu.

SOKAK BASKETBOLU TURNUVASI, KIRAN KIRANA MÜCADELE İLE SONA ERDİ

Gençlerin spora olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini ortaya çıkartmak için Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğince ‘Zonguldak 3x3 Sokak Basketbol Turnuvası’ 20-26 Eylül tarihinde Vilayet Meydanı’nda basketbolseverler ile buluştu. Birbirinden yetenekli basketbolsever gençlerin katılımı ile başlayan turnuva, Pazar günü  kıyasıya mücadeleler ve birbirinden çekişmeli maçlar ile sona erdi. Turnuvada dereceye giren takımlara ödüllerini Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Deniz Yavuzyılmaz ve AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek takdim etti. Genç erkekler kategorisinde derece sıralaması şu şekilde oldu: 

1.Çelikelliler 2.Yıldırımspor 3.Dereboyu SK 
Büyük Erkekler kategorisinde ise; 1.Özkanspor 2.Semt-i Fener 3.Fury 

Turnuva sonrası kapanış konuşmasını yapan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan; "Zonguldak 3x3 Sokak Basketbolu Turnuvası ile başta çocuk ve gençlerimiz olmak üzere her yaştan vatandaşlarımız için sporu teşvik ediyor olmanın yanında sporun birleştiren ve eğlendiren yönü ile de hemşehrilerimize güzel bir organizasyon yaşattığımıza inanıyorum. Şehrimizi, kültür, sanat ve sporla anılan bir kent haline getirmek için çalışmalarımıza ve bu tarz organizasyonlara daha fazla yer vereceğimizi belirtmek istiyor, turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm basketbolsever gençlerimize bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum."şeklinde konuştu. Turnuva ödüllerin takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.