Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 05-10-2021 14:55   Güncelleme : 05-10-2021 19:21

"SİZİN MAHALLEDEN OLUNCA İYİ, KARŞI MAHALLEDEN OLUNCA TU KAKA"

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'a seslendi.

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'a seslendi. 

İYİ Parti Zonguldak İl Başkanı Yavuz Erkmen, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar'ın, Engin Zaman hakkındaki tepkisine hak verdi. Uçar'ın eleştirisini haklı bulduğunu ifade eden Erkmen, geçmiş dönemde AK Parti'deki bir kişinin paylaşımı hakkında hiç bir yorum yapılmamasını, ayrıca kişinin büyükelçi olarak görev yapmasını da eleştirdi. Erkmen, olaya; "Sizin mahalleden olunca iyi, alkış, karşı mahalleden olunca tukaka." yorumunu yaptı.
Erkmen'in konuyla ilgili paylaşımı şöyle: 
"Zonguldak milletvekili Hamdi UÇAR’ın Engin ZAMAN’ın yaptığı paylaşım hakkındaki demecini basından okuduk. Bizim de katılmadığımız ve değerlerimize uygun bulmadığımız Engin ZAMAN’ın paylaşımına milletvekilimizin tepkisine hak veriyor, biz de eleştirisini haklı buluyoruz.
Ancak, milletvekilimizin bu tepkisi daha önce kendi partisinden olan birisinin benzer nitelikteki basında yer alan konuşmaları sırasında ve de üstelik bu konuşma ortada iken Büyükelçi yapılması sırasında hiçbir tepki vermemesi nedeniyle ne derece doğru olmaktadır. Sizin mahalleden olunca iyi, alkış, karşı mahalleden olunca tukaka. Bu ikincikli tavır olmamalı, kim yaparsa yapsın kötü ve onaylamadığımız bir şey olduğunda hep birlikte tavır aldığımızda bir anlam ifade etmelidir. 
Toplumun istediği şey adalettir, toplumu bölmemektir. Kim yaparsa yapsın haklıya her zaman haklı, haksıza her zaman haksız diyebilmeliyiz.
Bu açıdan milletvekilimizden o dönem AKP’de bakanlık yapmış ve sonrada Büyükelçi yapılan AKP’li ismin yaptığının da yanlış olduğunu kamuoyuna deklare etmesini bekliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyururuz."