Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-06-2021 13:19   Güncelleme : 11-06-2021 18:01

SELMA ALİYE KAVAF'TAN TSD ZONGULDAK ŞUBESİ'NE ZİYARET

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf, Zonguldak'a geldi. Kavaf, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Zonguldak Şubesi'ni de ziyaret etti. 

SELMA ALİYE KAVAF'TAN TSD ZONGULDAK ŞUBESİ'NE ZİYARET

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Selma Aliye Kavaf, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Zonguldak'a geldi. Kavaf ve beraberindekiler, TSD Zonguldak Şubesi'ni de ziyaret etti. Ziyarette Selma Aliye Kavaf'ın yanı sıra; İl Başkanı Fatih Keleş, Batı Karadeniz Koordinatörü Essum Arslan, 26'ncı Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Dudu Özkal, Kurucular Kurulu Üyesi Tunahan Elmas da hazır bulundu. 
Kavaf'ın ziyaretinden dolayı teşekkür eden TSD Zonguldak Şube Başkanı Hüseyin Şirin, dernek faaliyetleri ve engelli sorunlarından bahsetti. Şirin; "Yıllardır yaptığımız faaliyetler anlatmakla bitmez. Meslek eğitim kursları ve atölyelerimiz vardı önceden. Normal ihtiyaçlarımızı da imkanlar dahilinde çözmeye çalışıyoruz. Ana iki sorunumuz var. Biri sağlık raporları diğeri de engellilerin aldığı maaşlar bağlanırken istenen kriterler. Bunlar için girişimler oldu ancak son dakika oylamaları ile düzenlemeler meclisten geçmedi."ifadelerine yer verdi. 
Haber:Duygu ELMA