Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 29-12-2021 12:07   Güncelleme : 29-12-2021 18:28

SALDIRIYA UĞRAYAN SAĞLIKÇILARA ZONGULDAK BAROSU'NDAN DESTEK

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında görevli Dr. Öğr. Üyesi Ergin Bilgin ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz Baklacı geçtiğimiz gün görevlerini yerine getirirken bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı. Yaşanan olayla ilgili Zonguldak Barosu açıklamada bulundu.

SALDIRIYA UĞRAYAN SAĞLIKÇILARA ZONGULDAK BAROSU'NDAN DESTEK

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında görevli Dr. Öğr. Üyesi Ergin Bilgin ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz Baklacı geçtiğimiz gün görevlerini yerine getirirken bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı. Yaşanan olayla ilgili Zonguldak Barosu açıklamada bulundu. Barodan yapılan açıklamada yaşanan olayı kınadıkları ifade edildi.Açıklama şöyle;

“Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalında görevli Dr. Öğr. Üyesi Ergin BİLGİN ve Dr. Öğr. Üyesi Deniz BAKLACI görevlerini yerine getirirken bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradıklarını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren sağlık emekçilerine yapılan bu saldırıyı kabul etmek mümkün değildir. Pandemi döneminde sağlık emekçileri hayatlarını hiçe sayarak görevlerini yapmışlar ve insanlık için  ne kadar değerli olduklarını tüm dünya göstermişlerdir. Sağlık emekçilerinin kamusal görevlerini yerine getirirken uğradıkları şiddetin etkin bir şekilde önlemesi için gerekli her türlü yasal düzenlemenin yapılması gerektiğini birkez daha kesin bir şekilde tekrarlıyoruz. 

Zonguldak Barosu olarak her platformda sağlık emekçilerinin yanında olduğumuzu bildirmek isteriz. Yapilan  bu ve benzer saldırıları şiddetle kınıyoruz. Yapılan saldırının takipçisi olacağımızı ve saldırıyı yapanların gerekli yaptırımlarla karşı karşıya kalması için her türlü hukuki mücadeleyi vereceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”