Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 14-07-2021 13:00   Güncelleme : 14-07-2021 15:12

ŞAKA GİBİ HIRSIZLIK: ÇANTAYI ALIP İŞTE BÖYLE KAÇTILAR

Zonguldak'ın Gazipaşa Caddesi'nde faaliyet gösteren Emral Çarşısı'nda dün sabah saatlerinde yaşanan hırsızlık olayı, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. 

ŞAKA GİBİ HIRSIZLIK: ÇANTAYI ALIP İŞTE BÖYLE KAÇTILAR

Olay, dün sabah saatlerinde Zonguldak'ın Gazipaşa Caddesi'nde faaliyet gösteren Emral Çarşısı'nda meydana geldi. 2'si kadın 3 kişi, sabahın erken saatlerinde çarşı içerisindeki bir mağazanın önünde toplandı. Arkasından 2 kadın farklı bölgelere geçti. Mağaza önündeki şahıs ise bir süre etrafına baktıktan sonra deri çantayı eline aldı. Şüpheli 3 kişi bir araya gelmelerinin ve etrafı kontrol etmelerinin ardından deri çantayı da alarak bölgeden hızla uzaklaştı. O anlar ise, güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. 

MAĞAZA SAHİBİ ANLATTI 

Mağaza sahibi Ö.B.(55), yaşanan olayı Kanal B'ye anlattı. Ö.B., hırsızlık olayının kameraların fark edilmesine rağmen yapıldığını belirterek; "Her ne kadar güvenlik sistemleri olsa da insan bir an ihtiyaç duyuyor ve dışarıya çıkıyor. O ani sanırım fırsat kolladı. İki gözcü biri başı bağlı diğeri açık, çarşımızın iki giriş kısmını tutuyor. Daha sonra yaşlı olan, kamerada gözüken de içeriye bakıyor. Kendinden emin bir vaziyette alıp gidiyor. Yazık, olmaması gerek bunların. Kameralarında gözünün içine bakıyor. Artık kamera diye bir sistem kalmamış. İnsanların içi göçmüş artık." dedi.

Özel Haber:Batuhan DARAKCI