Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 01-10-2021 10:23   Güncelleme : 01-10-2021 14:06

SAADET PARTİSİ'NİN ACI GÜNÜ: OĞUZHAN ASİLTÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı ve Milli Görüş Vakfı Genel Başkanı Oğuzhan Asiltürk, hayatını kaybetti. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

SAADET PARTİSİ'NİN ACI GÜNÜ: OĞUZHAN ASİLTÜRK HAYATINI KAYBETTİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız, yol arkadaşımız ve dava adamı Oğuzhan Asiltürk ahirete irtihal etmiştir.  Milletimizin ve camiamızın başı sağolsun. Mekanı cennet, makamı âli olsun" mesajını paylaştı.

SAADET PARTİSİ SÖZCÜSÜ AYDIN: ÖRNEK ALINACAK DEĞERLİ BİR BÜYÜĞÜMÜZDÜ

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Oğuzhan Asiltürk'ün vefat haberinin ardından CNN TÜRK yayınında konuştu. Aydın, "Değerli büyüğümüz hakkın rahmetine kavuştu. Cami olarak derin bir üzüntü içindeyiz. Milletimizin başı sağ olsun. Ülkemize önemli hizmetleri oldu. Hizmetleri ile duruşu ile anılacak. Şüphesiz 50 yılı aşkın süredir hareketimizin öncülerinden oldu. Kritik zamanlarda duruşu ile yol gösterici özelliği ile örnek alındı. Ülkemizin ve hareketimizin kritik süreçlerindeki duruşu camiamızın yüksek takdirini kazandı. Duruşu, sadakati, kararlılığıyla anılacak ve örnek alınacak değerli bir büyüğümüzdü" dedi.

Aydın, "Onlarca özel yaşanmış anlarımız var. Ülkemiz ve milletimiz için her şeyi şeffaf yapma hassasiyeti, dümdüz hareket eden bir yapısı vardı. 2010 yılındaydı siyasi partilerde ortam dinlemelerinin olduğu Haberleryayılmıştı. Ben de kendisine 'Genel merkeze cihaz getirip araştıralım' dedim. 'Biz bu milletin aleyhine bir şey konuşmuyoruz. Kim ne dinlerse dinlesin" ifadelerini kullandı.