Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 26-04-2021 12:55   Güncelleme : 26-04-2021 20:23

RUS AŞISI TÜRKİYE'DE ÜRETİLECEK!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, videokonferans yöntemiyle başkanlık ettiği Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

RUS AŞISI TÜRKİYE'DE ÜRETİLECEK!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, videokonferans yöntemiyle başkanlık ettiği Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.Bakan Koca yaptığı açıklamada Rusya’nın aşısı Sputnik V ‘nin Türkiye’de üretileceğini açıkladı. Aşı programının ramazanda planlanan şekilde devam ettiğini hatırlatan Koca, şu bilgileri verdi:
"Ramazan ayının başlaması ile birlikte aşı olmayı erteleyen vatandaşlarımızın sayısı artmıştı. Ancak, iftardan sonra da aşı olunabilmesi vatandaşlarımızın aşı randevularını erkenden alarak aşı olmalarını temin etti. Aşı tedariki ile ilgili olarak daha önce paylaştığım bilgilerde elimizdeki en iyi tedarik şartlarını en hızlı şekilde milletimizin hizmetine sunma gayretindeyiz demiştim. İki aşı türü şu an aktif olarak kullanılmakta ve bunların sayısını artırmaya yönelik çalışmalar da devam etmektedir. Çok yakında Sputnik V aşısının da devreye gireceğini belirtmek isterim."