Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-06-2022 12:02   Güncelleme : 03-06-2022 16:16

PROTOKOL 'DENİZ TEMİZLEME ETKİNLİĞİ'NE KATILDI

Zonguldak Valiliği ile Kozlu Belediyesi iş birliği ile deniz kirliliğine dikkat çekmek amacıyla protokol üyeleri ve  dalgıçların katılımıyla limanda deniz temizleme etkinliği yapıldı. 

PROTOKOL 'DENİZ TEMİZLEME ETKİNLİĞİ'NE KATILDI

Zonguldak Valiliği ve Kozlu Belediyesi birliği ile Dünya Çevre günü kapsamında, ‘Plastik Atıklar Deniz Canlılarını Yok Ediyor, Sıfır Atık Hareketine Sende Katıl, Geleceğe Değer Kazandır’ adı altında Kozlu Limanı’nda  deniz temizleme etkinliği düzenlendi.

Kozlu Limanı’ndaki etkinliğe Kilimli Kaymakamı Necdet Özdemir, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Erol Yılmaz, Kozlu Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Özdemir, Sanayi ve Teknoleji İl Müdürü Yaşar Karaman, Kozlu Su Ürünleri Koperatifi Başkanı Ergün Kayhan, vatandaşlar ve gençler katıldı.

Etkinlik çerçevesinde dalgıçlar limana dalış yaparak dipte ki çöpleri çıkardı. Deniz içerisinden çıkarılan atıkların içerisinde plastik atıklar ve lastikler yer aldı.

Etkinlik sonrasında konuşan Kozlu Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Ergün Kayhan, “5 Haziran Dünya Çevre günü dolayı Valiliğimizve ve Kozlu Kaymaklığımızca sıfır atık ve temiz deniz toplum adı altında etkinlik yapıldı. Dalgıçlar ve sivil toplum örgütleri ile beraber liman temizliği yaptık. Dalgıçlarımız ne kadar pislik varsa onun temizliğini yaptılar. Bunlar bizim denize attığımız şeyler bunların temizlenmesi gerek. Duyarlı olan arkadaşlar temizlik yapıyor ama duyarsız olan arkadaşlar yine de denize çöp atıyor. En azından yapılan her uygulama vatandaşlarımızı biraz daha bilinçli hale getiriyor”dedi.

Program toplu hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

 

 

AdminAdmin