Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 25-03-2021 09:30   Güncelleme : 25-03-2021 16:13

PROF. DR. TURGUT ZİLELİ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türk nöroloji camiasında 'hocaların hocası' olarak anılan Prof. Dr. Turgut Zileli, son yolculuğuna uğurlandı.

PROF. DR. TURGUT ZİLELİ, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Türk nöroloji camiasında 'hocaların hocası' olarak anılan Prof. Dr. Turgut Zileli, son yolculuğuna uğurlandı... 24 yıldır öğretim üyesi olarak görev yaptığı Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde 3 aydır tedavi görüyordu, Zileli, Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Prof. Dr. Mehmet Haberal, Rektör Prof. Dr. Ali Haberal ve Başkent Hastanesi doktorları, Zileli ailesinin yanındaydı.

Bülent Ecevit'in tedavisini yürüten ve Türk nöroloji camiasında 'hocaların hocası' olarak anılan, Başkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Turgut Zileli, 97 yaşında hayatını kaybetti.3 aydır Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'nde tedavi görüyordu, Zileli,Türk bayrağına sarılı naaşını, Prof. Dr. Mehmet Haberal uğurladı.
Doğramacızade Ali Sami Paşa Camii'ndeki cenaze törenine Zileli'nin yakınları, meslektaşları ve öğrencileri katıldı.Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ve Başkent Hastanesi doktorları, Zileli ailesini bir an olsun yalnız bırakmadı.Haklar, helal edildi. Cenaze namazı kılındı.Dualarla uğurlandı. Prof.Dr.Mehmet Haberal, Hocası, yakın dostu Prof. Dr. İhsan Doğramacı'yı da unutmadı.Anıt mezarını ziyaret etti, dua okudu.Turgut Zileli'nin naaşı, Cebeci Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi.Prof. Dr. Haberal, çiçeklerle donattı, Zileli'nin kabrini.Ardından da Zileli'nin yeğeni Ahmet Zileli'ye taziyelerini iletti... Ailenin teşekkürü ise elini, desteğini hiç üstlerinden çekmeyen Haberal'a idi.Türk Nöroloji Derneği de başsağlığı mesajı yayımladı."Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlayan akademik hayatını, 1997 yılından günümüze kadar Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde genç doktor ve uzmanların eğitiminin çok önemli olduğunu her zaman vurgulayarak özveri ile sürdüren değerli hocamızı daima saygıyla ve sevgiyle, onun yetiştirdiği doktorlar olarak gururla anacağız. Tüm nöroloji topluluğunun başı sağ olsun" denildi.