Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 03-11-2021 11:41   Güncelleme : 03-11-2021 14:31

PARK, BAHÇE ŞANTİYESİ ZONGULDAK BELEDİYESİ’NE SATILACAK

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Kasım ayı 3’üncü Birleşimi yapıldı.

PARK, BAHÇE ŞANTİYESİ ZONGULDAK BELEDİYESİ’NE SATILACAK

Zonguldak İl Genel Meclisi'nin Kasım ayı 3’üncü Birleşimi yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Kara Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Meclis açılış ve yoklama ile başladı.Ardından bir önceki oturuma ait toplantı tutanak özeti okunarak oylandı ve gündem maddesinin görüşülmesine geçildi.Mecliste Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait,  Merkez İlçesi Bahçelievler Mahallesi, Harmanlar mevkiinde tapunun; F-27-B-06-B-1-A Pafta, 389 ada, 599 parselinde kayıtlı, 740,86 metrekare yüz ölçümlü taşınmazın satışı maddesi görüşüldü.Zonguldak Belediyesi'nin Bahçelievler'de Park bahçe müdürlüğüne ait şantiye alanına kullandığı arazinin Zonguldak Belediyesi tarafından özel idareden satın alınmasını öngören madde oy bildiğince komisyona havale edildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Grup Başkan Vekili İsmail,terzi yaptığı konuşmada özel idareye ait lojmanların da 1 yıl önce satışının gündeme geldiğini ifade ederek, neden gündeme getirmediği konusunda İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Kokulu'ya sitemde bulundu.

YILMAZ'DAN ORMANLAR KESİLMESİN ÇAĞRISI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Genel Meclis üyesi Bahattin Yılmaz ,yaptığı konuşmada,Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nün ormanları gençleştirme çalışması kapsamında kesmesine tepki gösterdi.

Nebahattin Yılmaz mı ise yaptığı konuşmada, "Dünya’da görülmemiş gibi kesim var. Bu kesimlere dur demeliyiz. İlk okulda öğrendiğimiz birşey var ormanlar yağmur getirirdi. Ormanlar yok edilmeye başlandı. Vatandaşların kırsal alanları bile kesilmeye başlandı. Ormanların kesimi belirli bir süre durdurabilmesi için bir kampanya başlatalım. Makilik alanlara çevirtmeyelim diyorum" dedi

KARAVELİ: 30-40 YIL ÖNCE KAYIN AĞAÇLARI KESEREK ZATEN BÜYÜK BİR HATA YAPILDI

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli'de, "Ormanın yapısına göre zaman zaman ormanın iyi gelişebilmesi için ışık ve hava alması gerek. Bunlar önce hangi ağaçların kesileceğini damga ile belirleniyor.39-49 yıl önce büyük bir hata yapılarak kayın ormanları dozerlerle söküldü ve yerine çam ağaçları dikildi. Bizim bölgemiz çamla doldurulmuş. Artık bu çamlar beklenen verimi veremedi. kayın ormanlarının daha gelmesi için. Sere gazı ve ormanlı ilgili bilmiyorum."dedi.

Meclis toplantısına katılan eski İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Koca'da, satışı yapılan arazi kendisini satın almak istediğini ifade etti.Meclis bir sonraki birleşimin günü ve saatin belirlenmesi bütçe sona erdi.