Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-06-2021 16:58   Güncelleme : 11-06-2021 22:53

ÖZTUNÇ; “DOĞA İNTİKAMINI ALIR DİYORUZ AMA İNANDIRAMIYORUZ”

Zonguldak'ın Ereğli ile Alaplı ilçeleri sınırında kurulmak istenen cüruf işleme tesisi projesine karşı çevre sakinleri karşı çıkıyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nden bir heyet, bölgede incelemelerde bulundu. Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, bölge insanının mücadelesini desteklediklerini söyledi.   

ÖZTUNÇ; “DOĞA İNTİKAMINI ALIR DİYORUZ AMA İNANDIRAMIYORUZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Zonguldak'ın Ereğli ile Alaplı ilçeleri sınırındaki Kavakdere Mevkisi'nde kurulması planlanan cüruf tesisi alanında bölge halkıyla biraraya geldi. 
Zonguldak Milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz ile Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin'in eşlik ettiği Öztunç, Ereğli ve Alaplı çevre platformlarının yanı sıra bölgede yaşayanlardan konu ile ilgili bilgi aldı.
Cüruf tesislerinin yanlış yerde konuşlandırıldığını dile getiren Öztunç, bölge insanının mücadelesini desteklediklerini söyledi.
Ereğli demir çelik işletmelerine de seslenen Öztunç, tesisten çıkan cürufun önemli bölümünün doğaya atıldığını, oysa teknolojide kullanılabileceğini hatırlattı.

Haber:Sabriye AŞIR