Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 02-04-2021 16:11   Güncelleme : 02-04-2021 23:27

OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ'NDE ANLAMLI ETKİNLİK

Zonguldak’ta 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında otizmli öğrencilere hikaye kitabı hediye edildi... Otizmli öğrenciler, yeni kitaplarla buluşmanın mutluluğunu yaşadı. 

OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ'NDE ANLAMLI ETKİNLİK

Çaycuma ve Çevre Köylerini Kalkındırma Derneği tarafından 'Yeterki Çocuklar Okusun' diye hazırlanan proje kapsamında 10 bin kitap, çocuklarla buluşmaya devam ediyor
Dernek Başkanı Savaş Çiloğlu öncülüğünde, bugünde Otizm Farkındalık Günü kapsamında özel öğrencilere kitap hediye edildi. Özel Eğitim Meslek Okulları’nda eğitim gören otizmli öğrenciler, yeni hikaye kitaplarıyla buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Açıklamayı; Dernek Başkanı Savaş Çiloğlu yaptı.Çiloğlu, derneğe kitap bağışlayan iki iş insanına ve öğretmenlere teşekkür ederek; "Zonguldaklı iki iş insanımız tarafından derneğimize bağışlanan 10 bin adet çocuk hikaye kitaplarını ihtiyaç sahibi öğrencilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu gün de Otizm Farkındalık Günü kapsamında ilimizde bulunan ve otizmli çocuklarımızın eğitim gördüğü okullarımıza kitap bağışında bulunduk. Ben kitap bağışında bulunan iş insanlarımıza ve otizmli çocuklarımızın okuması için büyük gayret sarf eden öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İlk defa bu okula geldim ve inanın çok etkilendim. Buradaki özveri ve emeği yakından gördük ve çok duygulandım." ifadelerine yer verdi.

Haber:Duygu ELMA