Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 17-11-2021 15:33   Güncelleme : 17-11-2021 20:42

ÖĞRETMEN ADAYLARI İÇİN PLANLANAN EĞİTİM’İN PROJE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nde “Okul Öncesi Öğretmen Adayları İçin Düşünme Rutinleri Eğitimi” isimli TÜBİTAK 2237-A projesinin açılış toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

ÖĞRETMEN ADAYLARI İÇİN PLANLANAN EĞİTİM’İN PROJE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi’nde “Okul Öncesi Öğretmen Adayları İçin Düşünme Rutinleri Eğitimi” isimli TÜBİTAK 2237-A projesinin açılış toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Proje açılışında bir konuşma yapan Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Sadiye Keleş altı gün sürecek olan etkinlikte okul öncesi öğretmen adayları düşünme rutinleri üzerine eğitim alacaklarını belirterek, düşünme becerilerinin okul öncesi dönemde başlamasının gerekliliğini belirtti. Açılış toplantısına Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Bayram Gökbulut, Proje Yürütücüsü Doç. Dr. Sadiye Keleş, projede görev alan ve farklı üniversitelerden gelen hocalar, değişik üniversitelerin okul öncesi öğretmenliğinde öğrenim gören lisans öğrencisi ve basın mensupları katıldı.

Açılışta konuşma yapan Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Yavuz “Fakültemizin proje kapasitesi her geçen gün artmaya devam ettiğini görmek bizleri mutlu etmektedir. Fakülte olarak proje yürütülmesini önemsiyor, proje hazırlayıp sunan bütün hocalarımıza elimizden gelen bütün imkanları sunmaya çalışıyoruz. Projeler sadece fakültemiz açısından değil üniversitemiz açısından da oldukça önemli. Bu nokta bizlere sürekli destek olan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya, hazırladığı projeler ile Fakültemizin adını duyuran Doç. Dr. Sadiye Keleş hocamıza, eğitim vermek için gelen çok kıymetli hocalarımıza ve proje katılımcılarına teşekkür ederim.” dedi.