Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 23-03-2021 09:35   Güncelleme : 24-03-2021 00:28

O YARIŞMADA BAŞKENT ÜNVERSİTESİ DERECE ALDI

Mars Logistics ve LODER tarafından hayata geçirilen Üniversiteler arası Lojistik Vaka Yarışması'nın 17. edisyonunun kazananları belli oldu. Bine yakın öğrencinin başvurduğu yarışmada altı takımdan 18 öğrenci ödül aldı.

O YARIŞMADA BAŞKENT ÜNVERSİTESİ DERECE ALDI

Mars Logistics ve Lojistik Derneği (LODER) iş birliğiyle 17 yıldır gerçekleştirilen ve Türkiye'deki tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışmasının 17'cisinin kazananları açıklandı. Toplamda bine yakın öğrencinin başvurduğu yarışmada, sektör temsilcileri ve akademisyenlerden oluşan jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucu, üç kategoride altı takımdan 18 öğrenci başarıları ile ödüle değer görüldü.
Pandemi koşulları sebebiyle bu yıl ilk kez Online olarak düzenlenen yarışmada A kategorisinde (program adında lojistik kelimesi olan lisans ve dört yıllık yüksekokul) Bartın Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü öğrencilerinden oluşan takım birinciliği alırken, Piri Reis Üniversitesi Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölümü öğrencileri ikinci oldu. B kategorisi (program adında lojistik kelimesi olmayan lisans ve dört yıllık yüksekokul) birincisi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü, İkincisi ise Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan takım oldu.
C kategorisinde ise (program adında lojistik kelimesi olan iki yıllık meslek yüksekokul) birinciliği Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Dalaman Meslek Yüksekokul, ikinciliği de Celal Bayar Üniversitesi Kırkağaç Meslek Yüksekokulu aldı.
Tüm üniversite öğrencilerine açık olan yarışma, araştırmacı, meraklı ve yaratıcı öğrencilere fikirlerini aktaracağı bir ortam sunmak, sektörü öğrencilere tanıtmak ve öğrencilerin vaka çözümleme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirildi. Öğrenciler, yarışma sayesinde gerçek vakalara çözümcül öneriler sunuyor ve erken yaşta sektörün içine dahil oluyor.