Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-04-2021 10:18   Güncelleme : 30-04-2021 17:27

"NE YAPALIM DERDİMİZİ MARKO PAŞA'YA MI ANLATALIM"

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, sağlık çalışanlarına ücretsiz tahsis edilen Zonguldak Belediyesinin katlı otoparkının sadece doktor ve hemşireler için alınan bir karar olmasına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Türk Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanı Arzu Kara, sağlık çalışanlarına ücretsiz tahsis edilen Zonguldak Belediyesinin katlı otoparkının sadece doktor ve hemşireler için alınan bir karar olmasına sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.Kara Paylaşımında Bu konuyu görüşmek için Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’dan 5 defa randevu talep ettiğini ancak  görüşemediğini belirterek, paylaşımında şu sözlere yer verdi;

“Zonguldak Belediyemiz katlı otoparkı Sağlık Çalışanlarına ücretsiz tahsis etti. Önce sevindik ,Sonra öğrendik ki,Belediye bu kararı sadece doktor ve hemşireler için almış .Ebeler ,Sağlık memurları ,Sağlık tekniker ve teknisyenleri Sağlık Lisansiyerleri vb. Sağlık meslek mensubu Arkadaşlarımız yok sayılmış.Merak ediyoruz bu dahiyane fikir kime ait.Kendisi de bir hekim olan ve sağlık hizmetlerinin ekip işi olduğunu bilmesi gereken Sayın Belediye Başkanı böyle bir karara nasıl imza attı . Bu karara Sağlık Hizmetinin içinden gelen bir Belediye Başkanı imza atıyorsa Vay halimize . Karardan haberi yoksa onu da kendi düşünsün . Salgınla mücadele eden sağlık çalışanlarını göz ardı etmek ,çalışanlar arasında ayrım yapmak bir yöneticiye hele seçilmiş bir yöneticiye hiç yakışmıyor. Salgın her geçen gün artıyor .Daha dün Zonguldak vaka rekoru kırdı.Bu günlerde Sağlık Çalışanlarına bu ayrımcılığımı reva görüyorsunuz . Not : Bu konuyu görüşmek için Belediye Başkanımızdan 5 defa randevu talep ettim . Görüşemedim. Bu ayrı bir muamma .Ne yapalım derdimizi Marko Paşayamı anlatalım.”