Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 08-07-2021 11:46   Güncelleme : 08-07-2021 14:45

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ 9 TEMMUZ'DA YAPILACAK

Bazı alanlarda işletmelerin işçi çıkarımını önlemek için koronavirüs ekonomik tedbirleri arasına dahil edilen ücretsiz izin maaş desteği ile çalışana nakdi ücret desteği sağlandı. 30 Haziran’da uygulamanın sona ermesiyle birlikte maaşlar temmuzda son kez alınacak.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ 9 TEMMUZ'DA YAPILACAK

Bazı alanlarda işletmelerin işçi çıkarımını önlemek için koronavirüs ekonomik tedbirleri arasına dahil edilen ücretsiz izin maaş desteği ile çalışana nakdi ücret desteği sağlandı. 30 Haziran’da uygulamanın sona ermesiyle birlikte maaşlar temmuzda son kez alınacak. Peki, ödemeler hangi tarihte yapılacak?

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ NE ZAMAN, HANGİ GÜN YATACAK?

Ücretsiz izin maaş desteği ödemeleri ile ilgili resmi açıklama Bakan Bilgin'den geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, ödemelerin 9 Temmuz'da yapılacağını duyurdu.

Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ise 5 Temmuz’da hesaplara yatmıştı. 30 Haziran 2021 itibariyle uygulamaların sona ermesiyle birlikte çalışanlar son kez bu uygulamadan faydalandı.

Öte yandan aynı şekilde 30 Haziran’da işten çıkarma yasağı da sona erdi. 1 Temmuz’dan itibaren işçi çıkarımı yapacak olan işverene cezai işlem uygulanmayacak.

Bakan Bilgin'in açıklaması şöyle: "Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Temmuz'da yapacağız. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödemelerini PTT üzerinden alabilirler."