Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 07-10-2021 12:26   Güncelleme : 07-10-2021 16:24

“MMO MÜŞTEMİLATI SORUNU ÇÖZÜLEREK, KENTİN GERÇEK SORUNLAR KONUŞULMALI”

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu, kentte gündemde olan Maden Mühendisleri Odası (MMO) Lokali konusuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“MMO MÜŞTEMİLATI SORUNU ÇÖZÜLEREK, KENTİN GERÇEK SORUNLAR KONUŞULMALI”

Zonguldak Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu, kentte gündemde olan Maden Mühendisleri Odası (MMO) Lokali konusuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.Başkan Kutoğlu açıklamasında,” Aramızda uzun yıllar boyunca derin ayrılıklar yaratacak bu sorunun bir an önce uzlaşıyla sonlandırılmasını diliyoruz.”dedi.Kutoğlu ayrıca, enerjinin lavuar projesi gibi umut veren projelere ayırılması gerektiğini belirterek açıklamasında şu sözlere yer verdi;

Kentteki tüm sivil toplumun temsilcisi olmamızın verdiği sorumluluk ve bilinçle, "söz gümüşse sükut altındır" diyerek, son 1 haftadır Zonguldak gündemini meşgul eden Maden Mühendisleri Odası ve Müştemilatı ile ilgili sorunun bir an önce çözülerek şehrin gerçek gündemine dönebilmesi için konunun taraflarıyla sürekli görüşme halindeyiz. Son olarak, binanın alt katının ön kısmının kış bahçesi şeklinde düzenlenerek millet kıraathanesi şeklinde kullanılması, üst katının ise Maden Mühendisleri Odası tarafından kullanıma devam etmesi önerisinde bulunduk. Bu önerimiz en azından baştan reddedilmediğinden umutluyuz.

Enerjimizi kentimizde başlamak üzere olan imar revizyonu, lavuar projesi gibi pek çok umut veren projeye ayırmamız gerektiği bir dönemde, aramızda uzun yıllar boyunca derin ayrılıklar yaratacak bu sorunun bir an önce uzlaşıyla sonlandırılmasını diliyoruz.

Kamuoyun saygılarımızla.”