Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-03-2021 23:06   Güncelleme : 11-03-2021 00:42

MİRAÇ KANDİLİ'NDE ELLER SEMAYA AÇILDI

Zonguldak'ta Miraç Kandili nedeniyle Ulu Cami'de program düzenlendi.

MİRAÇ KANDİLİ'NDE ELLER SEMAYA AÇILDI

Zonguldak'ta Miraç Kandili nedeniyle Ulu Cami'de program düzenlendi. Cemaate hitap eden Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, "Allah'ım bu Miraç Kandili'nde salgın son bulsun, insanlık kurtulsun."diye dua etti. 

Recep ayının 27'nci gecesi olarak bilinen Miraç Kandili dolayısıyla Zonguldak’ta bulunan tüm camilerde akşam ve yatsı namazları arasında kandil programları düzenlendi. 
Kent merkezinde bulunan Ulu Camii’nde de düzenlenen Kandil Programı’na Zonguldak İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin ile din görevlileri katıldı. 
Pandemi kurallarına uygun olarak düzenlenen Kandil Programında  Kur'an-ı Kerim, ilahi ve dualar okundu. 
Zonguldaklılar, kandil programlarında, bu kutlu geceyi hep beraber idrak etmenin mutluluğunu yaşadı.
İl Müftü Yardımcısı Tahir Erçin, Miraç’ın bir erdem ve bereket yolculuğu olduğunu belirterek şunları söyledi: 

"Peygamber efendimiz s.a.v bu gece yüce mevlamızla görüşmüş ve bu gecenin akabinde ümmetine müjdelerle dönmüştür. Bugün kılmış olduğumuz beş vakit namaz Miraç gecesi mucizelerinden bir tanesidir ve yine efendimiz s.a., şöyle buyurmuştur; ilaha şirk koşmadan ömrünü tamamlayanlar mutlaka cennete gideceklerdir. Allah'a şirk koşmak sizin ortak koşmaksızın ondan başka rab bilmeksizin hayatını tamamlayanlar yani Müslüman olarak yaşayıp Müslüman olarak ölenler mutlaka Allah'ın cennetine kavuşacaklardır. Allah da bizleri o kimselerden eylesin inşallah. Bu gece bizler için ayrı bir gecedir."