Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 10-06-2022 12:14   Güncelleme : 10-06-2022 15:09

MEZUNİYET HEYECANI YAŞANACAK,2 BİN 479 ÖĞRENCİ KATILACAK

onguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ)Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Kutoğlu, Tahir Karaoğuz salonunda Pazar günü yapılacak mezuniyet töreni öncesinde alınan önlemleri açıkladı.

MEZUNİYET HEYECANI YAŞANACAK,2 BİN 479 ÖĞRENCİ KATILACAK

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ)Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Kutoğlu, Tahir Karaoğuz salonunda Pazar günü yapılacak mezuniyet töreni öncesinde alınan önlemleri açıkladı. 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ)Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Kutoğlu, öğrenci konseyiyle yapılan görüşmeler sonucunda 12 Haziran Pazar günü Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda görkemli bir  mezuniyet töreni yapacaklarını ve mezuniyet törenine 2479 öğrenci katılacağını açıkladı.  Kutoğlu, kent merkezinde, Bülent Ecevit Üniversitesi, Lavuar Alanı, Acılık katlı otopark, Tır parkı, Öğretmen evi ve Polisevinde ki yerlerin ücretsiz olarak öğrenci velileri için otopark olarak kullanılabileceğini belirtti.

Rektör Yardımcısı Hakan Kutoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Öğrencilerimizin ve öğrenci konseyimizin talebi üzerine merkezde okullarımızın mezuniyetini İl yöneticilere danışarak Valimiz emniyet müdürümüz belediye başkanımızla danışmak 12 Haziran’da Karaelmas Kemal Köksal Stadyumunda yapma kararı aldık. Tabi bizim stadyumda ilk mezuniyetimiz değil. Fakat en son 2 yıl önce yapılanda sıkıntı oldu. Yetkililerimizle de koordinasyon yaparak sorunsuz bir şekilde yapmak için önlemleri aldık. Hava durumunu da kontrol ediyoruz. Öğrenci konseyimize de danıştık. Yağmur da yapsa da çamur da yapsa stadyumda yapacağız. Kullanılabilir yağmurlukta dağaracağız. 31 Mayıs’da koordinasyon toplantısı yapıldı.belediye başkanlığımızdan rektörlüğümüzden Emniyet müdürlüğümüzden jandarma komutanlığımızdan, gençlikspor’dan valilik özel kalemden, şeförler odasından tedbirler aldık. Daha önce trafik ilgili sorunlar oldu. Bunun içinde pazar gününe aldık. Bunun dışında törene katılacakların sayısını aldık. 2479 öğrenci katılacak. 1638 araç gelecek.  Bütün bu sayılar ilgili birimlerle görüşüldü. Ulaşım ekibiyle koordinasyon toplantısı yapıldı. Şehirde ki bazı otoparklar bize tahsis edildi. Belediye katlı otopark, Lavuar alan, pazar yerinde otopark, Tır parkı, üniversitemizin içi, öğretmen evi ve polis evi bize tahsis edildi. Bunun dışında da rezerve alanları da var. Bizim sözümüzü dinlemeyip kaçak gelirlerse rezerve otoparkları var. Hangi fakültenin öğrenci velisi linke tıklayarak nereye park edecekleri hazır. Bu otoparklar bize dahil edildiği için yerel oturan vatabdaşlar buraya giderlerse geri çevrilecekler. Üniversite öğrencilerimiz şehre değer katıyor. Öğrencilerimiz 2 yok 4 yıl buraya değer katıyorlar. Görkemli bir mezuniyet için çalışma yaptık.  Zonguldak halkından bir gün onlara anlayış göstermesini istiyoruz.  Saat 14:00-19:00 arası şehir trafiğine fazla girmemeye çalışsınlar. Şeförler odası ile görüşmelerden Lavuar alanı bölgesi ve üniversite alanında ring atacak şekilde taşıyacaklar”dedi.

AdminAdmin