Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 28-08-2021 15:50   Güncelleme : 28-08-2021 19:43

“MAHKEMEYE VERECEĞİZ”

Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Necmettin Cantaş, dernek binasının Lavuar alanı projesi kapsamında yıkılacağını ve kendilerine başka bir yer ayırılmamasına tepki gösterdi.

“MAHKEMEYE VERECEĞİZ”

Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Necmettin Cantaş, dernek binasının Lavuar alanı projesi kapsamında yıkılacağına ve kendilerine başka bir yer ayırılmamasına tepki gösterdi.Başkan Cantaş, konuyla ilgili açıklamada bulundu.Cantaş açıklamasında,dernek binası için yer tahsis edilmediği takdirde basını çağırarak dernek önünde buluşacaklarını ve haklarını böyle savunacaklarını dile getirdi. Ayrıca Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın bina için gösterdiği yerin yaşanılacak bir yer olmadığına dikkat çekerek konuşmasında şu sözlere yer verdi;

“Bizler 70-80 yaşlarında insanlarız  Kışın 20'miz girerdi ama oradan 10' muzun ölüsü çıkardı.Lavuar alanı projesi için binamız yıkılacak. Ancak bize yer gösterilmedi. Bizi Kozlu belediye başkanı sayın Ali Bektaş'a havale ettiler ama Ali Bektaş Bize yer gösterdi orası ise bizim için yaşanılacak bir yer değil. Biz kışın 70 yaşındaki insanlar olarak 20 kişi istek orada 10'umuz ölür. Bizler muhartip gaziler Derneği Zonguldak'ta kalmak istiyoruz. Bize yer bulunmasını bekliyoruz. Sayın AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen bize ayarlayacağım siz karışmayın dedi ben de karışmıyorum artık beklemedeyiz. Bizde yerimizin tahsis edilmesine sabırsızlıkla bekliyoruz. Yer tahsis edilmediği takdirde bizde basını çağırırız arkadaşlarımızla beraber dernek önünde buluşuruz. Eğer bir de yer tahsisi yapılmadan binamızı yıkmaya çalışırlarsa biz de hakkımızı sonuna kadar savunacağız mahkemeye vereceğiz. İçeride gazilerimizin değerli eşyaları var onlara bir şey oldu takdirde bu kötü yollara başvuracağız. Biz 70 yaşında 80 yaşında insanlarız 2 kata 3 kata çıkacak durumumuz yok biz tabanda bir yer istiyoruz. Girişimiz rahat olsun istiyoruz. Muharip gaziler Derneği il merkezinden ilçeye hiç gider mi nerede görülmüş bu…”