Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 12-07-2021 13:45   Güncelleme : 12-07-2021 16:54

"MADENLERİMİZDE ŞU ANA KADAR VARYAND VİRÜSÜ GÖRÜLMEDİ"

Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı (GMİS) Hakan Yeşil, TTK’da pozitif vaka, Delta varyantı ve aşılama süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Zonguldak Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı (GMİS) Hakan Yeşil, TTK’da pozitif vaka, Delta varyantı ve aşılama süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil açıklamasında, TTK’da aşılama sürecinin devam ettiğini belirterek,şu anda pozitif vaka olmadığının da altını çizdi.Ayrıca Başkan Yeşil, Delta varyantının da henüz madenlerde görülmediğini, vatandaşlarında bu süreçte maske ve mesafe kurallarına uymaları gerektiğini vurguladı. GMİS Başkanı Hakan Yeşil’in açıklamasının satır başları şöyle;

“GÖREVLİLER MADENLERE GİDEREK MADENCİLERE AŞILAMA YAPIYOR”

 “Madenlere de öncelik tanınmıştı.  Devamında da yaş gruplarına gelen bir aşılama süresi devam ediyor. Şuanda da  görevliler bölgelere gidiyor. Diğer arkadaşlarımız sağlık bakanlığından randevu sistemiyle aşılama merkezilerine giderek açılarını oluyor. Temennimiz herkesin aşı olması. Özellikle madenlerde biz herkes aynı yerler kullandığımız için bulaşıcı özelliğimiz daha fazla. Bütün madencilerin aşı olması şart oldu.  Bizlerde aşılmayı teşfik ediyoruz.

“ŞU AN DA MADENLERDE POZİTİF VAKA YOK”

Şu an da madenlerde pozitif vakanın olmadığını ifade eden Başkan Yeşil, “Şu anda madenlerde vaka sayılarımız yok. Bir kaç arkadaşımız sadece sivil hayatlarında temas olduğu için karantinada. Onun dışında pozitif vakamız yok.

“MADENLERDE VARYAND VİRÜSÜ GÖRÜLMEDİ”

Çok şükür şuan ülkemize giren varyand görülmedi. İnşallah da görülmez.  Toplum olarak herkesin sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat etmesi gerekiyor. Vatandaşları uyarmak ve kuralları uyulması gerektiğini söylemek bizim görevimiz. “