Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 06-10-2021 12:24   Güncelleme : 06-10-2021 16:16

KYK ERKEK ÖĞRENCİ YURDU AÇILIYOR

Daha önce Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi olarak kullanılan bina Kredi Yurtlar Kurumu tarafından Erkek Öğrenci Yurdu’na çevriliyor.

KYK ERKEK ÖĞRENCİ YURDU AÇILIYOR

  Devrek Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin yeni yapılan tesislerine taşınmasıyla boşalan hizmet binası, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı Erkek Öğrenci Yurdu’na dönüştürülerek Devrek’e gelen üniversite öğrencilerinin barınması amacıyla kullanılacak. KYK Erkek Öğrenci Yurdu olacak binada incelemelerde bulunan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belediye olarak bütün çalışmalara destek olacaklarını, söyledi.

 Başkan Bozkurt şöyle konuştu:  “Üniversite eğitimleri için ilçemize gelen öğrencilerin barınma sorunlarını gidermek üzere yapılacak olan KYK Erkek Öğrenci Yurdu’na Devrek Belediyesi olarak elimizden gelen bütün katkı ve desteği vereceğiz. Bu yurt hizmete girdiğinde biraz olsun ilçemizdeki öğrencilerin barınma sorununa yanıt vermiş olacaktır”

    Başkan Bozkurt’un inceleme ziyaretine, Devrek İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cihan Durdubaş ile KYK Müdürü Zafer Can da eşlik etti.