Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 22-03-2021 14:28   Güncelleme : 22-03-2021 23:36

KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI YÜKSELİYOR! YENİ YASAKLAR GELEBİLİR

Koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 102 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 20 bin 428 olarak açıklandı. Ülkedeki toplam vaka sayısı 3 milyonu, toplam vefat sayısı ise 30 bini geçti. Son gelen veriler salgında 3'ncü pik endişesini doğururken, yeni yasak kararları da gündeme geldi.

KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI YÜKSELİYOR! YENİ YASAKLAR GELEBİLİR

Koronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 102 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 20 bin 428 olarak açıklandı. Ülkedeki toplam vaka sayısı 3 milyonu, toplam vefat sayısı ise 30 bini geçti. Son gelen veriler salgın 3'ncü pik endişesini doğururken, yeni yasak kararlarının gündemde olduğu iddia edildi.'Yerinde karar' dönemi uygulanmaya devam ederken koronavirüs vaka sayılarındaki artış endişe yaratıyor.Son yayımlanan verilere göre tabloda 'mavi' kategoride bir tek Şırnak kalırken, son bir haftadaki artışla 'kırmızı' listedeki ilk sayısı 25'ten 39'a yükseldi.

YENİ YASAK KARARLARI MI GELİYOR?

Yaşanan artışla birlikte yeni kısıtlama kararları da gündem gelmeye başladı.Uzmanlar 3'ncü pik endişesini dile getirirken, Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre gündeme gelen yeni yasak kararları şöyle;

  • Sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde marketlerin otoparkları kapatılacak.

  • Alınacak önlemler kapsamında çocuk parkları kapatılacak.