Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 02-04-2021 21:14   Güncelleme : 02-04-2021 23:29

“KIZILAY SODASINI ALARAK,BİR HALK OTOBÜSÜ DURAĞINDA AFİYETLE İÇMESİNİ ÖNERİYORUZ”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanvekili Umut Metin, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a seslendi.

“KIZILAY SODASINI ALARAK,BİR HALK OTOBÜSÜ DURAĞINDA AFİYETLE İÇMESİNİ ÖNERİYORUZ”

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanvekili Umut Metin, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan'a seslendi. Metin, Alan'a projelerle ilgili atıfta bulunarak; "Zonguldak şov dünyasının bir numaralı şovmeni Ömer Selim Alan, baştan salma ihalelerle Zonguldak halkına kan kusturmaya devam ediyor." dedi.
Metin'in konuyla ilgili açıklaması şöyle: "İnsanlar ekonomik krizle boğuşurken, üç beş kuruş köşeye atabilmenin derdindeyken; iş bilmezlerin, öngörüsü olmayanların aldığı kararlar altında ezilmektedir. 
Kendileri 2 yıllık icraatler diyerek mecmua, dergi, gazete bastırıp dağıtmanın peşinde koşarken; belediyemiz halk otobüsü işinde yine çuvallamıştır. 
Şeffaf belediyecilik iddiasıyla yola çıktığını söyleyenler, kimlere ne ihale verdiğini, bu işletmelerin bu işi karşılama imkanlarını bilmemektedir. 
İhale süreci kamuoyundan sır gibi saklanırken, yüklenici firmanın yeterliliğe sahip olmadığı, şartnamede yazılı olan tarihlerde firmanın otobüsleri temin etmediği ortadadır. 
Daha önce ki basına yansıyan demeçlerinde otobüslerin geldiğini söyleyen Alan, otobüslerin çekilmesi durumunda hangi otobüslerin çalışacağını açıklamalıdır. 
Geçmiş dönemde ki yüklenici firmaya pandemi desteği vermeyerek, halk otobüsü işini yandaşlara verebilme mücadelesinin sonucu olarak, halk otobüslerinin yeniden çalışmaması durumunun oluştuğu aşikardır. 
Kendisine muhalefete önerdiği Kızılay sodasını alarak bir halk otobüsü durağında afiyetle içmesini öneriyoruz."