Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 15-04-2021 13:21   Güncelleme : 15-04-2021 21:00

KIZILAY, RAMAZAN AYINDA DA BİNLERCE KİŞİYE YARDIM ELİNİ UZATACAK

Türk Kızılay Zonguldak Şubesi, Ramazan Ayının başlamasıyla faaliyetlerini artırdı. İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmaya devam eden Kızılay Zonguldak Şubesi, bu ay 6 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor. 

KIZILAY, RAMAZAN AYINDA DA BİNLERCE KİŞİYE YARDIM ELİNİ UZATACAK

Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye' sloganıyla yola çıkan Türk Kızılay, Zonguldak'ta da iyilik hareketini sürdürüyor. Kızılay gönüllüleri, ramazan ayında Zonguldak'ta 6 bin kişiye ulaşmayı hedefliyor. Türk Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç de, herkesi iyilik hareketlerine destek olmaya davet etti. İlk olarak Kızılay'ın faaliyetlerinden bahseden Ergenç; "11 ayın sultanı olan Ramazan ayındayız. 'Ramazan Bereketini Paylaşan Tüm Kalplere Hilal Olsun Türkiye' diyerek yola çıktık bu ramazan ayında da. Türk Kızılay'ımız bu ayda yaklaşık 60 bin gönüllüsüyle birlikte 225 milyon destek ile yaklaşık 8 milyon insanımıza ulaşmaya çalışacak. Özelliklerle afetlerden etkilenen, pandemiden etkilenen bölgelere, sektörlere, yoksul insanlarımıza, ihtiyaç sahibi insanlarımıza, hayırsever insanlarımızın vereceği fide, zekat ve gıda kolileri ile ulaşmaya çalışacağız." dedi. 

Başkan Aydın Ergenç, Ramazan Ayı boyunca Zonguldak'ta neler yapılacağını da anlatarak; "Türk Kızılay Zonguldak Şubesi olarak da, yaklaşık 5-6 bin kişiye ulaşmaya çalışacağız. Bunlar gıda kolisi ve nakdi yardımlar olacak. Bunun haricinde 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerine ramazan boyunca evlerine yemek vermeye başladık. Bunları yaparken Türk Kızılay Zonguldak Şubesi ve temsilciliklerimizle birlikte tüm başkanlarımız ilçelerde de faaliyetlerini sürdürüyor." ifadelerine yer verdi.

Haber:Duygu ELMA