Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 30-09-2021 16:29   Güncelleme : 30-09-2021 20:27

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU'NDAN DEVREK STANDINA ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından 30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” İstanbul’da başladı.

KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU'NDAN DEVREK STANDINA ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi tarafından 30 Eylül-2 Ekim 2021 tarihleri arasında düzenlenen “Tarımsal Kalkınma Zirvesi” İstanbul’da başladı.

Zirveye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP’li büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarının yanısıra Belediye Başkanımız Çetin bozkurt da katıldı.

“Tarımsal Kalkınma Zirvesi”nde Devrek Belediyesi tarafından açılan ve Devrek’e özgü, “Devrek Beyaz Baklavası”, “Devrek Cevizli Kömeci”, “Devrek Taşfırın Ekmeği”, Erişte, Tarhana, Reçel, Sirke ve Pekmez gibi ürünlerin yanısıra Belediyemizin Ahşap Atölyesi’nde ürettiği, Saksılı, Aralıklı banklar, piknik ve kamelyalı masalar, dış mekan çiçekleri, çöp kovaları ve ünlü Devrek Bastonu sergisi büyük beğeni topladı.

Belediyemizin açtığı standı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Belediye Başkanımız Çetin Bozkurt’tan yöresel ürünler ve değerler hakkında bilgi aldı. Devrek Belediyesi’nin standında uzunca bir süre kalan başkanlar yöresel ürünlerden tadım yaparak Devrek Bastonu’nu inceledi.

Başkan Çetin Bozkurt, ziyaretleri nedeniyle Genel Başkan Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederek, Dünyaca ünlü Devrek Bastonu hediye etti.

Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Bakırköy Belediye Başkanı Op. Dr. Bülent Kerimoğlu, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı da Devrek Belediyesi’nin açtığı standı ziyaret edenler arasında yer aldı.

“Tarımsal Kalkınma Zirvesi” Cumartesi günü sona erecek.