Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 23-09-2021 14:57   Güncelleme : 23-09-2021 17:50

KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI'NA İKİ DÖNEM ŞARTI GETİRİLDİ

Zonguldak Kent Konseyi'nin 19’ uncu olağan seçimsiz Genel Kurulu (OGK) bugün belediye binasında gerçekleştirildi.

KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI'NA İKİ DÖNEM ŞARTI GETİRİLDİ

Zonguldak Kent Konseyi'nin 19’ uncu olağan seçimsiz Genel Kurulu (OGK) bugün belediye binasında gerçekleştirildi.
Zonguldak Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen seçimsiz Olağan Genel Kurula, muhtarlar, dernek, siyasi parti, sendika, oda temsilcileri ve şube müdürleri katıldı.
Olağan genel kurulda;  Kent Konseyi yönergesi, kadın meclisi yönergesi, mahalle meclisi yönergesi, çocuk meclisi yönergesi, gençlik meclisi yönergesi, engelli meclisi yönergesi ve yaşlı meclisi yönergesi meclisin oynasın olarak kabul edildi.

Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu konsey üyelerine yeni yönergeler konusunda bilgilendirdi.

Kent Konseyi Başkanı profesör doktor Hakan kutoğlu yaptığı konuşmada, yeni yönerge ile birlikte Kent Konseyi başkanlığına iki dönem şartı getirildiğini belirterek, "ben göreve seçilirken bunu taahhüt etmiştim en önemli değişikliklerden bir tanesi bir kişi en fazla 2 kez Kent Konseyi Başkanı olabilir diye bir yönerge getirdik. Merak etmeyin ben ikinci kez aday olmayacağım Ben bir dönem için söz vermiştim ama benden sonra da Kent Konseyi başkanlığı kimsenin üzerine düşüp kalmasın Zonguldak'ta 106 bin nüfusu var ve herkesin Kent Konseyi başkanlığı için hakkı vardır. Bu açıdan baktığımızda Kent Konseyi başkanlığı en fazla 2 kez üst üste yapılabilir diye bir madde getirdik. Ve bunu yönergeye yazdık

MERKEZDE BULUNAN TÜM DERNEKLER SPOR KULÜPLERİ KENT KONSEYİ DOĞAL ÜYESİDİR.
Yönetmelikte olduğu gibi ilçe içerisinde bulunan tüm sivil toplum kuruluşları spor kulüpleri Kent Konseyi doğal üyesidir diye söyledik.”

MAHALLE MECLİSLERİ KURULACAK
Öte yandan,Kent Konseyi Başkanı Hakan Kutoğlu, mahallelerde meclis kuracaklarını belirterek ,Kent Konseyi'nde mahalle meclisilerinin ağırlıkları daha da arttıracaklarını ifade etti.