Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 06-06-2021 16:14   Güncelleme : 07-06-2021 09:58

KAYBOLAN KÖPEĞİ KUÇİTA'YI GÜNLER SONRA İŞTE BU HALDE BULDU!

Zonguldak'ta, kaybolduktan sonra sahibi tarafından evinin 10 kilometre uzağında bulunan Kuçita isimli köpek, tedavi altına alındı.Kuçita'nın sahibi, üzüntüsünü ifade ederek; "Ne yapacağımı bilmiyorum, çaresizim." dedi.

KAYBOLAN KÖPEĞİ KUÇİTA'YI GÜNLER SONRA İŞTE BU HALDE BULDU!

Zonguldak'ın Tepebaşı Mahallesi'nde yaşayan 26 yaşındaki Merve Fındık, Kuçita ismini verdiği 3 yaşındaki köpeğinin kaybolduğunu fark edince aramaya başladı. Fındık, köpeğinin fotoğrafını Zonguldak Belediyesi Sokak Hayvanları görevlilerine dağıtarak, bir haber alınması taktirde kendisine bildirilmesini istedi. Kuçita, ekipler tarafından 4 gün sonra evden 10 kilometre uzakta ormanlık alanda bulundu.  Haber verilmesiyle ormanlık alana giden Fındık, köpeğinin yaralı olduğunu gördü. Sol gözü yerinden çıkan ve vücudunda darp izleri bulunan köpek, Zonguldak Veteriner Tıp Merkezi'nde tedavi altına alındı. Veteriner hekim Önder Alkan, köpeğin 3-4 gün önce  darp edilmiş olduğunu, sol gözünün tamamen göz yuvasından çıktığını, kafasında da travmaya bağlı bir yara ve sol ayağında ise yırtık bulunduğunu söyledi.
Köpeğin sahibi Merve Fındık ise yaşadığı süreci anlatarak; "Köpeğimi salı gününden beri arıyorum. O şahıs geçtiğimiz gün köpeğimin civcivlerin arasında olduğunu söyledi.Bana bağırdılar, üstüme yürüdüler. İlk vakada değil bu zaten. Daha öncede baktığım köpeklerin yavruları alıp uzaklara fırlattılar.Gidip şikayet ettiğimde hiçbir sonuç alamadım....Ne yapacağımı bilmiyorum, kesinlikle çaresizim. Yasalar tarafından korunmuyorum. Polise gidiyorum 'Kanıtın yok, kamera yok mahalle arası' diyorlar. Ne yapacağımı bilmiyorum hayvanımı öldürüyorlar.....Ne yapabilirim, kendi adaletimi nasıl sağlayabilir,m? Çaresiz durumdayım gerçekten." diye konuştu.


Haber:Duygu ELMA