Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 29-09-2021 17:04   Güncelleme : 29-09-2021 20:09

KAYA'DAN BALIKÇI BARINAKLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kaya, Kozlu Balıkçı Barınağı Kooperatifi’nin 10 yıl süre ile kiralanmış olup tarafımızdan Balıkçı Barınakları yönetmeliği kapsamında işletildiğini duyurdu.

KAYA'DAN BALIKÇI BARINAKLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ergün Kaya, Kozlu Balıkçı Barınağı Kooperatifi’nin 10 yıl süreyle kiralandığını duyurdu. Ayrıca Başkan Kaya, barınakların Kozlu Su Ürünleri Kooperatifi tarafından barınaklar yönetmeliği kapsamında işletildiğini ve ücretlerin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından belirlendiğini belirterek,açıklamada bulundu. Başkan Kaya’nın açıklaması şöyle;

“ Kozlu Balıkçı Barınağı Kooperatifimiz tarafından 10 yıl süre ile kiralanmış olup tarafımızdan Balıkçı Barınakları yönetmeliği kapsamında işletilmektedir.

Balıkçı Barınağında barınan balıkçı teknelerinden (balıkçı/özel tekne) alınacak ücretler her yıl Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tekne boylarına göre tespit edilmekte olup İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bizlere ulaştırılmaktadır. Belirlenen tarife dışında bir ücret balıkçılarımızdan talep edilmemektedir.

Ayrıca barınma ücretleri makbuz karşılığı elden veya banka hesabımıza yatırılmak suretiyle toplanmaktadır.

Güvenlik gerekçesiyle barınak giriş kapısı kontrollü hale getirilmiş olup Liman içerisinde bulunan kameralarımız onarılmış ve 24 saat çalışır hale getirilmiştir.

Kooperatif tüzel kişiliğimiz mevzuat kapsamında Kaymakamlık, Tarım Orman Müdürlükleri ve resmi kurumların denetimi altındadır.

Balıkçılarımız  memnuniyeti, huzuru ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi amacıyla yaptığımız çalışmalar artarak devam edecektir.

Ayrıca yaptığımız çalışmalar ile ilgili bilgi ve fikirlerinizi almak üzere kapımız değerli basın mensuplarına her zaman açıktır.”