Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 25-08-2021 15:10   Güncelleme : 25-08-2021 19:45

KAY KAY PİSTİNİN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Zonguldak'ta, Sahil Projesi kapsamında yapılan, ardından ise AK Parti ile CHP arasında sık sık tartışmalara  neden olan İsmet İnönü Anıtı önündeki kay kay pisti kaldırılıyor.

KAY KAY PİSTİNİN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Zonguldak'ta, Sahil Projesi kapsamında yapılan, ardından ise AK Parti ile CHP arasında sık sık tartışmalara  neden olan İsmet İnönü Anıtı önündeki kay kay pisti kaldırılıyor. Belediyede görevli ekipler, anıt önündeki çalışmalarını sürdürüyor. Bilindiği gibi CHP Zonguldak Milletvekili Deniz YAVUZYILMAZ, bugün TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile bir görüşmenin gerçekleştirildiğini duyurmuştu. Milletvekili YAVUZYILMAZ, konuyla ilgili şu metni paylaşmıştı: 
"Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Zonguldak Belediyesi iş birliği ile yürütülen sahil düzenlemesi kapsamında, İsmet Paşa Parkında, İsmet İnönü heykelinin önüne konulan kaykay rampasının akıbetiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, proje kapsamında yapılan düzenlemeler ile âtıl hale getirilen tören bölgesinin durumuna ve bu alanlarda zaman geçirecek çocuk ve gençler için ortaya çıkabilecek çeşitli güvenlik tehlikelerine ilişkin TOKİ Başkanı Ömer Bulut ile bugün bir görüşme daha gerçekleştirdi. 

Yapılan görüşmeye ilişkin açıklama yapan Yavuzyılmaz, söz konusu rampanın birkaç gün içinde bölgeden kaldırılacağını ve uygun bir yere deplase edileceğini belirtti."