Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 26-05-2021 09:45   Güncelleme : 26-05-2021 15:52

“KARŞIMIZA SÜREKLİ UZUN MEHMET CAMİSİ İLE ÇIKMASINLAR, KENDİLERİNİ BİZE ANLATSINLAR” 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek’in mahallelerde yaptığı toplantıları  eleştirdi.

“KARŞIMIZA SÜREKLİ UZUN MEHMET CAMİSİ İLE ÇIKMASINLAR, KENDİLERİNİ BİZE ANLATSINLAR” 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Zonguldak İl Başkanı Fatih Keleş, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek’in mahallelerde yaptığı toplantıları  eleştirdi. Başkan Keleş, parti ile vatandaş arasında eşitliğin sağlanması gerektiğine vurgu yaparak; ‘Biz yaptık, oldu’ diyemezsiniz. Bu tedbirler hepimiz için geçerli.’ ifadesini kullandı. Keleş, yaptığı açıklamada; “Pandemi sürecinde kovid-19 tedbirlerine uyuyor muyuz? diye sormuştunuz, hayır uymuyorlar. Siz, ‘Biz yaptık, oldu’ diyemezsiniz. Bu tedbirler hepimiz için geçerli. Siz bir restorana gidip yemek yiyebiliyor musunuz? Hayır. Bir kahvehaneye gidip çay içebiliyor, sohbet edebiliyor musunuz? Hayır. Çünkü ya zabıta geliyor, ya polis geliyor. Siz bunları yapamayıp, onlar yapınca bu çelişki izah edilemez. ‘Ben yaptım, oldu’ zihniyetini artık bırakacaklar. Bırakmaları gerekiyor. Biz kongre yaptığımız zaman 10 bin kişilik salonda 3 bin kişiydik. Lebalep kongreler yaptık diye iftihar edenler, bugün içinde bulunduğumuz kısıtlamaların temelini oluşturdu. Siz istediğiniz gibi kongre yapıyorsunuz, kendi cenazelerinizi bin kişiyle yapıyorsunuz ama vatandaşın cenazesi olduğu zaman hayır dediniz. Benim Babam vefat ettiği zaman Kozlu Kaymakamı girişleri kapattı. 30 kişiden fazla olduğu gerekçesiyle de namazı hemen kıldık. Ben vatandaşım, eğer öyleyse herkese aynı yaklaşmalısınız. Ancak o zaman hakkaniyeti sağlamış olursunuz. ‘Siz dediniz oldu da’ o kadar insan etkilendi.  Can çekişen bir dünya esnafımız var.” dedi. 

“AK PARTİ NE YAPTIĞINI KENDİSİ ANLATSIN BİZE BİRAZ!” 

Başkan Fatih Keleş, kentte yapımı tamamlanan ve devam eden projeler ile ilgili de konuştu. Uzun Mehmet Camisi’nin kente katma değer olduğunu ancak; bazı projelerin uzun yıllardır devam ettiğini söyledi. Keleş; “AK Parti Zonguldak’ta ne yaptığını kendisi anlatsın bize biraz. Sürekli karşımıza Uzun Mehmet Camisi ile çıkmasın. Evet Uzun Mehmet Camisi Zonguldak’a katma değer kattı. Görsellik açısından çok güzel. Etrafı çok güzel oldu ama; siz Uzun Mehmet Camisi’ni 2 yıl gibi bir sürede yapabiliyorsanız, buyurun hastanemiz. 4 buçuk yıldır inşaatı devam ediyor. Mithatpaşa Tünelleri’nin de biteceği yok. Ereğli yolu yeni yeni bitiyor. Hala Zonguldak-Devrek yolu yeni yeni tamamlandı. 19 yıldır yönetiyorsunuz, 17 yılı eski, 2 yılı yeni. Hadi buyurun hesabını verin. Cami yapmakla iş bitmiyor. THY’nin Zonguldak’a uçuşu yok. Ne zaman başlayacağı bile belli değil. Bunun izahını bize biri yapsın.” ifadelerine yer verdi. 

Haber:Duygu ELMA