Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 28-12-2021 11:51   Güncelleme : 28-12-2021 18:43

KARANLIĞIN YÜREĞİ ZONGULDAK'TA SAHNELENDİ

Zonguldak'ta eşleri madende ölmüş olan kadınların yaşadığı psikolojik, ekonomik ve cinsel şiddeti anlatan tek kişilik Karanlığın Yüreği isimli oyun Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

KARANLIĞIN YÜREĞİ ZONGULDAK'TA SAHNELENDİ

Zonguldak'ta eşleri madende ölmüş olan kadınların yaşadığı psikolojik, ekonomik ve cinsel şiddeti anlatan tek kişilik Karanlığın Yüreği isimli oyun Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelendi.Oyuncululuğunu Balıkesir Bandırma'da yaşayan Zonguldaklı Fazilet Küçük’ün üstlendiği oyun Zonguldak'ta büyük ilgi gördü.AKM’de Fazilet Küçük’ün  sahnelediği oyunda, madenci ailelerinin yaşadığı gerçek olaylar anlatıldı.

Fazilet Küçük, "Bu zamana kadar biz madenci dilinden bu hikayeleri çok dinledik, madencilerin ailelerine birazcık sözü verelim dedik, hem de orada ailelerin neler yaşadıkları o dönemde o dönemde insanların nasıl etkilendikleri gibi başka bir çerçeveden bakıp bunlara insanlara nasıl anlatabiliriz diyerek bu oyunu yazdık ve sahneye koyduk. Çok da güzel bir his Zonguldak'ta oyunu oynamak. Çünkü buradaki insanlar bu duyguları yaşamış insanlardır. Onların önünde oynamak benim işinden heyecanlıydı.3 Mart'ta Zonguldak'ta bu oyunu tekrar sahneyeceğix. Ayrıca maden şehirlere de bu oyunu taşıyacağız. Oyunumuz bir emek oyunu bir kadın oyunu.Bu aynı oyun Balıkesir Bandırma'da beklentilerimizin çok üzerinde bir ilgi gördü. Bu oyun sadece kurgudan ibaret değil, bu oyunda gerçek olaylar, yaşanmış olaylar var. Bu oyunu asıl Zonguldak'ta oynamak da benim için gerçekten heyecan verici. Tabii ki yeni oyun çalışmamızda var ama karanlığın yüreği için oyunumuzu uzun bir süre daha oynayacağız." dedi.