Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 11-03-2021 14:15   Güncelleme : 12-03-2021 00:20

"İSTİKLAL MARŞIMIZ MİLLETİMİZE UMUT OLDU"

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak (CHP) İl Başkanı Murat Pulat, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak (CHP) İl Başkanı Murat Pulat, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında İstiklal Marşı’nın, ülkenin zor zamanlarında, Milli Mücadele'nin en yoğun günlerinde yazıldığını ve İstiklal Marşı’nın, Türk milletine umut olduğunu, dile getiren Başkan Pulat sözlerine şöyle devam etti;

“Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşımız, ulusal bağımsızlık, özgürlük ve egemenlik mücadelemizin de en önemli sembollerinden biri; aynı zamanda ülkemizi işgal etmeye çalışan emperyalist güçlere karşı verilmiş destansı mücadelenin en önemli eseridir.

İstiklal Marşımız, ülkemizin zor zamanlarında, Milli Mücadele'nin en yoğun günlerinde yazılmıştır. İstiklal Marşı, milletimize umut olmuş, ilk dizesinden son dizesine kadar her zaman milletimize yol gösterici olmuştur.

İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kurtuluş savaşımızda şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet, şükran ve minnetle