Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 27-05-2021 15:49   Güncelleme : 27-05-2021 21:51

İSTİFA EDEN İLÇE BAŞKANI KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gökçebey İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Murat Merdivan, Kanal B Zonguldak bürosunu ziyaret etti.

İSTİFA EDEN İLÇE BAŞKANI KONUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gökçebey İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Murat Merdivan, Kanal B Zonguldak bürosunu ziyaret etti. Merdivan'ı, Kanal B Zonguldak temsilcisi Volkan Haberal karşıladı. Kanal B'nin Zonguldak'taki faaliyetlerine ilişkin konuşan Merdivan; "Zonguldak’ta böyle bir yapıya ihtiyaç vardı. Böyle bir basın kuruluşuna ihtiyaç vardı.Zonguldak’ın her şeyden öte bir televizyona ihtiyacı vardı.Kurumsal bir kimlikle hem de ulusal basın olarak,KanalB’nin Zonguldak’ta olması beni çok mutlu ediyor.Bununla birlikte Zonguldak’a çok fazla değer katacağını düşünüyorum.Burada olmak beni çok gururlandırdı." dedi. 

MERDİVAN'DAN İSTİFA AÇIKLAMASI 

Merdivan, istifa süreciyle ilgili de kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Fikir uyuşmazlığı nedeniyle görevinden istifa ettiğini belirten Merdivan; "Belediye Meclis üyeleri ve yönetimden bazı arkadaşlarla fikir uyuşmazlığından dolayı istifa ettiğimi ifade ettim." ifadesini kullandı. 

"BAŞKA BİR SİYASİ PARTİDE BULUNMAYACAĞIM" 

Siyâset hayatının nasıl devam edeceği ile ilgili bilgi veren Merdivan; "Siyaset hayatın içerisinde yapcak bir şey yok.Bizde hayata devam ettiğimize göre siyaset hayatımızda olacak.Bundan sonraki süreç içerisinde başka bir siyasi partide bulunmayacağım.Özümüz belli,bulunduğumuz yer belli,aile yapımızda belli.Bu çatının altında her zaman duracağımızı ifade ediyoruz başka bir noktada olmayacağımızıda herkes biliyor.Başka siyasi parti tabi ki iktidarın karşısında olan her siyasi partiyle bir şekilde ilişkilerimiz var geçmişte de vardı.O arkadaşlarla diyaloglarımız hala devam ediyor." diye konuştu. 

"DEVA PARTİSİ İLE GÖRÜŞÜYORUM AMA BU, O PARTİYE GEÇECEĞİM ANLAMINA GELMİYOR" 

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) ile temasları nedeniyle adının bu partide görülüp görülmeyeceği ile ilgili de konuşan Merdivan; "DEVA Partisi’nin İl Başkanı’yla da bir şekilde ortak arkadaşlarımız vasıtasıyla zaten zaman zaman bir araya geliyoruz,görüşüyoruz.Yani bununla ilgili söylentilerin çıkması doğal.Her şeye bakacak olursanız şimdi biz meseleyi şöyle değerlendiriyoruz; aslında bir iktidar var,bir de iktidarın karşısında Türkiye
öteki partiler noktasına geldi.Türkiye bu noktaya geldikten sonra bizler komple topyekün,muhalif grup olarak adlandırılmaya başladığımız için bizim adımız orada da geçebilir, burada da geçebilir.Evet doğrudur. DEVA Partisi İl Başkanı ile de görüşüyorum ama bu oraya geçiş yapacağım anlamına gelmiyor." ifadelerine yer verdi.

Haber:Pelin AKBULUT