Zonguldak Haberleri
Giriş Tarihi : 28-04-2022 12:16   Güncelleme : 28-04-2022 16:19

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN ANKARA'DALAR

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin 3718 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın iptaline yönelik kadın örgütleri, avukatlar ve bazı siyasetçiler tarafından açılan davanın görülmesine başlandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Merve Kır’da katılımcılar arasındaydı..

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ İÇİN ANKARA'DALAR

Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesine ilişkin 3718 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın iptaline yönelik kadın örgütleri, avukatlar ve bazı siyasetçiler tarafından açılan davanın görülmesine başlandı.

Ankara’da bugün Danıştay önünde ülkede kadın hak mücadelesi içerisindeki sivil toplum örgütleriyle hukukçular ve siyasetçiler, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçilmemesi talebiyle buluştu. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Kadın Kolları Başkanı Merve Kır’da katılımcılar arasındaydı.Başkan Merve Kır sosyal medya hesabından konuyla ilgili;” İstanbul sözleşmesinin iptaline karşı, Baroların siyasi partilerin STK ‘ve kadıın platformları ile derneklerin itirazı ile Danıştay’da İstanbul Sözleşmesi'ni savunmak için bir aradayız .#İstanbulsözleşmesiyaşatır” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin